Reklama
Reklama

PCC po zawaleniu sufitu: zobacz jak wygląda w środku

fot. Zdjęcia wykonane podczas inspekcji nadzoru budowlanego

Dotarliśmy do zdjęć wykonanych podczas inspekcji nadzoru budowlanego w budynku Poznań City Center przeprowadzonej w związku z zawalonym podwieszanym sufitem. Zobacz jak budynek wygląda w środku.

Prezentujemy zdjęcia przedstawiające jak wygląda budynek Poznań City Center po zawaleniu się kilkuset metrów kwadratowych podwieszanego sufitu. Na fotografiach widać nie tylko skalę zniszczeń, ale też dach budynku z instalacją wodną, z której strumieniami lała się woda.

Pojawiła się informacja, że być może ktoś celowo odkręcił zawór na dachu. - Nawet jeśli coś takiego miało miejsce, powinien odpowiednio zadziałać system odwadniania połaci dachu - mówi Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. - Domyślam się, że w sytuacji gdy mamy do czynienia z wydarzeniem, o którym piszą media, pojawiać się będą różne teorie. Podkreślam jednak, że nawet w przypadku odkręcenia zaworu, ta woda nie powinna się dostawać z dachu do wnętrza budynku. A być może jest to też sygnał dla zarządcy galerii handlowej, by baczniej przyglądać się ochronie, która ewentualnie mogła dopuścić do dostania się nieuprawnionej osoby na dach - zaznacza.

Łukaszewski podkreśla, że do sprawy trzeba podejść spokojnie. - Przyczyną zdarzenia była awaria systemu przeciwpożarowego oraz przeciek z nieszczelnych połaci dachu. Kolejna sprawa to niewłaściwe zamontowanie sufitu podwieszanego do konstrukcji dachu. Czy na dachu pojawił się jakiś niekontrolowany wyciek wody? Na pewno zostanie to ustalone - tłumaczy.

Więcej o wynikach kontroli inspektorów nadzoru budowlanego w obiekcie piszemy TUTAJ. Galeria wciąż jest zamknięta. Prawdopodobnie jej część zostanie otwarta po majówce.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro