Reklama
Reklama

10 lat Polski w UE: na pl. Wolności zaśpiewają Badach i Mezo

fot. Ewelina Maria

1 maja na placu Wolności odbędzie się Piknik Europejski, a także wielki koncert z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na scenie zobaczymy m.in. Kubę Badacha i Meza. W programie jest mnóstwo atrakcji dla całej rodziny.

1 maja w całym kraju odbywać się będą imprezy z okazji 10. rocznicy wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. W Poznaniu centrum wydarzeń będzie plac Wolności. Po pierwsze, w godzinach 13.00 - 18.00, odbywać się tutaj będzie Piknik Europejski. Przestrzeń zostanie podzielona na cztery strefy: zdrowia, wiedzy, radości i smaku.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


- W strefie zdrowia będzie można skorzystać m.in. ze 100 stacjonarnych rowerów treningowych, zmierzyć swoją wydolność oraz tętno - wyjaśniają urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego, który organizuje imprezę. - W strefie wiedzy nie zabraknie informacji na temat Unii Europejskiej oraz państw, które razem z Polską do niej przystąpiły. W ramach tzw. "żywej biblioteki" uczestnicy pikniku będą mogli wymienić się doświadczeniami z obcokrajowcami mieszkającymi na terenie UE, a także "wypożyczyć" daną osobę i porozmawiać z nią na osobności - dodają. Strefa radości to przede wszystkim gry wykorzystujące bezprzewodowe czujniki ruchu. W strefie smaku będzie natomiast można wziąć udział w kulinarnych pokazach i oczywiście spróbować europejskich przysmaków.

O 18.00 zaczną się muzyczne atrakcje. Na scenie umieszczonej również na placu Wolności rozpocznie się Gala Europejska - koncert pod batutą Zbigniewa Górnego. Impreza jest organizowana przez marszałka we współpracy z wojewodą. - Podczas koncertu wystąpią m.in. Hanna Śleszyńska, Robert Rozmus, Kuba Badach i wielu innych znanych artystów. Gospodarzami wieczoru będą Piotr Gąsowski i Katarzyna Skrzynecka - zapowiadają urzędnicy. Na scenie pojawi się także Mezo.

A to nie koniec. Na placu będzie też można oglądać wystawę zdjęć "Poznaj sąsiada", a także zdobyć zaproszenia na podróż pociągiem Jubilat, która odbędzie się 10 maja. Pasażerowie wybiorą się nowoczesnym ELF-em do Piły i w drogę powrotną, a na trasie zatrzymywać się będą m.in. w Obornikach i Rogoźnie, gdzie czekać na nich będzie mnóstwo atrakcji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
19.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro