Reklama
Reklama

Legia straciła szanse na medal w Poznaniu

DSW Waterpolo Poznań  - UKPW Legia Warszawa 12:10 | fot. Piotr Krugiołka
DSW Waterpolo Poznań - UKPW Legia Warszawa 12:10 | fot. Piotr Krugiołka

Piłkarze wodni DSW Waterpolo Poznań po kontrowersyjnych decyzjach sędziów na korzyść rywali i tak wygrali drugi mecz z Legią Warszawa 12:10 oraz utrzymali pozycję wicelidera tabeli mistrzostw Polski.

Niedzielny mecz pewnie rozpoczęli poznaniacy prowadząc po dwóch kwartach 7:2. Po kontrowersyjnych decyzjach sędziów w trzeciej kwarcie z gry zostało wykluczonych dwóch graczy z Poznania - kapitana Tomasza Różyckiego oraz Oskara Szymonika, a w kolejnej także doskonale grający obrońca Rafał Iwanowicz. Mimo braku w ostatniej kwarcie kluczowych zawodników oraz wielu przewag Legii Warszawa pod bramką gospodarzy, zespół DSW Waterpolo Poznań wygrał także drugie spotkanie 12:10. Zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Jacka Maciąga utrzymać pozycję wicelidera, a Legia straciła szansę na medal mistrzostw Polski.

- Po zamieszaniu na grudniowych meczach w Warszawie, jesteśmy bardzo zadowoleni, że na własnym basenie dwukrotnie pokonaliśmy Legię Warszawa. Wszyscy nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i wykonali założony plan w 100 procentach. Mamy coraz większą szansę na srebrny medal dla Poznania i na pewno powalczymy o niego już za dwa tygodnie na basenie w Szczecinie. Cieszymy się także z niezwykle gorącego dopingu poznańskich kibiców, którzy bardzo licznie wspierali nas z trybun Term Maltańskich, zwłaszcza podczas niedzielnego meczu. Dzięki ich wsparciu, mimo tak dotkliwego osłabienia naszego zespołu w drugiej połowie meczu, udało nam się utrzymać prowadzenie i wygrać cały dwumecz pełną pulą punktów - mówi prezes KS Waterpolo Poznań oraz kapitan poznańskiego zespołu, Tomasz Różycki.

Wyniki dwumeczu ekstraklasy piłki wodnej:

DSW Waterpolo Poznań - UKPW Legia Warszawa 13:10 (4:2, 2:4, 3:3, 4:1)

DSW Waterpolo Poznań - UKPW Legia Warszawa 12:10 (3:1, 4:1, 3:3, 2:5)

Skład DSW Waterpolo Poznań (w nawiasie ilość goli):
Mikhail Yazerski (bramkarz), Dawid Łuc Dawid, Rafał Iwanowicz, Rafał Bocheński (1), Marcin Czapla, Krzysztof Mazurek, Tomasz Różycki (9), Paweł Wielogórski (6), Piotr Cichy, Jakub Goździak, Oskar Szymonik (6), Michał Zawadzki, Marek Mazurek.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro