Reklama
Reklama

"Kto jest w City Center niech spada": internauci śmieją się z PCC

fot. Aleksander Łukaszenko o Polsce - Facebook
fot. Aleksander Łukaszenko o Polsce - Facebook

25 kwietnia na Facebooku powstał profil "Nie śpię trzymam sufit w City Center". Już polubiło go ponad 8300 osób. Zobaczyć tu można zbiór memów bezlitośnie wyśmiewających wypadek do jakiego doszło w galerii handlowej.

Przeciekający dach, awaria instalacji przeciwpożarowej oraz źle przymocowany do konstrukcji dachu stelaż sufitów podwieszanych - to przyczyny zawalenia się sufitu w galerii Poznań City Center, do którego doszło w nocy z czwartku na piątek. O wypadku piszemy od piątku. Obiekt wciąż jest zamknięty i ze wstępnych informacji wynika, że może zostać otwarty dopiero po majówce (więcej piszemy TUTAJ).

Jak przyznają specjaliści to cud, że do wypadku doszło w nocy i dzięki temu nikomu nic się nie stało. Galeria Poznań City Center od początku wzbudza skrajne emocje wśród poznaniaków - nazywana "chlebakiem" (otrzymała w tym roku Makabryłę) wielu osobom po prostu się nie podoba (nie tylko pod względem estetycznym, ale również funkcjonalnym). Kontrowersje wzbudza także wyznaczona droga dla pieszych między dworcami PKP i PKS poprowadzona właśnie przez galerię handlową. Co oczywiste - obecnie jest niedostępna, trzeba więc chodzić dookoła.

Już wcześniej w internecie pojawiały się memy na temat całej zintegrowanego centrum komunikacyjnego, a nawet krótkie filmy z Aleksandrem Łukaszenką w roli głównej (TUTAJ). Zawalenie się sufitu dało kolejny powód internautom do żartowania z konstrukcji.

25 kwietnia, a więc już w piątek, na Facebooku powstał profil "Nie śpię trzymam sufit w City Center". Już lubi go ponad 8300 osób, a ta liczba ciągle wzrasta. Zobaczymy tu nie tylko zdjęcia zawalonego sufitu, które obiegły całą Polskę, ale też memy. Na jednym z nich widać mężczyznę w kasku, okularach ochronnych i masce ochraniającej usta z napisem "A czy Ty jesteś gotów na zakupy w City Center?". Do łask powrócił także dach znany z akcji z warszawskim "Basenem Narodowym". Pomysłodawcy profilu zastanawiają się czy może ten z blachy byłby solidniejszy od wybudowanego w PCC.

To tylko jeden z profili, na którym pojawiły się wyśmiewające wypadek obrazki. Na profilu "Aleksander Łukaszenko o Polsce" można zobaczyć fotomontaż z Łukaszenką w roli głównej z zabandażowaną głową stojącego na tle PCC. Podpis? "To był zamach! Dla kogoś najwyraźniej niewygodna była moja nauka i chciał rozwiązać sprawę w sposób typowo "wschodni". Na szczęście skończyło się na bandażu na głowie. Dziękuję za słowa wsparcia i że byliście ze mną w tych trudnych chwilach!". Na Facebooku można też znaleźć zdjęcie rekinów pływających po zalanym centrum handlowym z hasłem "Podobno dlatego PCC jest wciąż zamknięte".

Z pewnością takich memów w najbliższym czasie pojawi się więcej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro