Reklama
Reklama

Drogowcy pochwalili się postępami prac na Kaponierze

fot. Andrzej Deja
fot. Andrzej Deja

Drogowcy zaprezentowali dziś efekty swojej dotychczasowej pracy. Twierdzą, że połowa już za nimi, ale zakończenie wszystkich prac nastąpi dopiero w przyszłym roku.

Pierwszy etap remontu Kaponiery zakończono jeszcze przed Euro 2012, ale największą część związaną z przebudową samego ronda rozpoczęto dopiero po Mistrzostwach Europy. Dodatkowo w trakcie prac okazało się, że rozebrany i wybudowany od nowa musi zostać Most Uniwersytecki . Na razie budowlańcy rozebrali dopiero jedną nitkę Mostu Uniwersyteckiego. Małymi krokami rusza jej odbudowa. Dopiero po odbudowie rozebrana zostanie nitka południowa, a prace będą prowadzone tak, żeby ruch samochodowy odbywał się płynnie - Samochody będą zawsze jeździły tak jak w tej chwili czyli kierunek do centrum. Oczywiście pojadą wtedy częścią północną Mostu Uniwersyteckiego, a południowa zostanie rozebrana - wyjaśnia Kazimierz Skałecki z ZDM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Po zakończeniu wszystkich prac Kaponiera będzie miała kilka poziomów - Trzy poziomy. Poziom -2, poziom -1 czyli przejście dla pieszych oraz poziom 0 z ruchem szynowym i samochodowym - tłumaczy Tomasz Pawlak, inspektor nadzoru ZDM. Wykorzystane mają być też pozostałości dawnej kaponiery kolejowej.

Drogowcy twierdzą, że prace postępują w dobrym tempie - Na całej budowie, łącznie z Mostem Uniwersyteckim, wykonanych jest około 60% robót, a co najważniejsze jest wykonane około 90% robót podziemnych - dodaje Skałecki.

Łukasz Kozłowski ze stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania, twierdzi, że remont trwa długo, ale warto czekać na jego efekt końcowy - Inne ulice w końcu odpoczną. Szczególnie al. Niepodległości. Pasażerowie będą mieli lepsze życie bo będzie dodatkowy przystanek na dole. Na razie na realizację inwestycji przeznaczono 200 milionów złotych, a całość ma pochłonąć około 330 milionów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
79.69 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro