Reklama

Otwarcie sezonu turystycznego na Forcie III

fot. Marcin Walkowiak
fot. Marcin Walkowiak

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o uruchomieniu trasy turystycznej na Forcie Va, a kolejny fort otworzy się dla zwiedzających już w najbliższy weekend. Tym razem zwiedzający będą mogli obejrzeć Fort III, znajdujący się na terenie Nowego ZOO.

Opiekunem i organizatorem trasy turystycznej na Forcie III jest Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Fortyfikacji - Trasa obejmuje zarówno cześć podziemną jak i naziemną fortu. Stałe wystawy prezentują w przystępny sposób historię Twierdzy Poznań, wyposażenie armii pruskiej. W koszarach można zobaczyć jak żyli żołnierze w forcie, gdzie stały armaty i jakiej używano amunicji. Na wale artylerii znajdziemy pancerną kopułę obserwacyjną i stanowisko z dobrze zachowanymi śladami łoża nadbrzeżnego, największego działa fortecznego Twierdzy Poznań, które miało zasięg aż 7700 metrów - zachęcają członkowie stowarzyszenia.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Trasa zostanie uruchomiona już 1 maja i czynna będzie przez cały długi weekend. Natomiast 3 i 4 maja będzie ją można zwiedzić w ramach akcji "Poznań za pół ceny". Trasa będzie wówczas czynna od godziny 11 do 18, a wycieczki z przewodnikiem zaplanowano w godzinach 11.00-12.30, 12.45-14.15, 14.30-16.00, 16.15-17.45. Bilet normalny będzie kosztował 3 złote, ulgowy 2 złote, a rodzinny dla trzech osób 5 złotych.

Kolejne okazje do zwiedzania pojawią się w każdy kolejny weekend oraz w święta aż do końca września. Bilet normalny będzie wówczas kosztował 6 złotych, ulgowy 3 złote, a rodzinny 10 złotych.

Wejście na teren fortu związane jest z zakupem biletu do ZOO.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro