Reklama
Reklama

PCC zamknięte na dłużej: są wyniki kontroli

fot. Błażej Wiącek KM PSP

W poniedziałek nie zostanie otwarte centrum handlowe Poznań City Center. Jak poinformował nas dyrektor galerii - będzie ona zamknięta również we wtorek. Od Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wiemy, że obiekt może zostać zamknięty dłużej. Są wstępne wyniki kontroli obiektu.

Od godziny 10.00 w galerii Poznań City Center prowadzona była kontrola Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. W piątek dyrekcja PCC poinformowała najemców i pracowników na swoim profilu na Facebooku, że obiekt będzie wyłączono z użytkowania.

Teraz na fanpage"u PCC pojawił się nowy komunikat. - Informujemy, że w dniu dzisiejszym centrum handlowe Poznań City Center będzie zamknięte. Wciąż trwa spotkanie dyrekcji centrum z inspektorami. O dalszych ustaleniach poinformujemy w późniejszym terminie - czytamy. Norbert Fijałkowski, dyrektor Poznań City Center poinformował nas, że galeria będzie zamknięta również we wtorek. - Dalej zobaczymy po sprawdzeniu instalacji - dodał.

Inspektorzy nadzoru budowlanego sprawdzali dziś, co było przyczyną zawalenia się fragmentu sufitu podwieszanego w budynku. Są wstępne wyniki kontroli. - Okazało się, że przyczyny zawalenia się podwieszanego sufitu były trzy - mówi Paweł Łukaszewski, PINB. - Po pierwsze na sufit naciekała woda przez nieszczelne połacie dachu. Po drugie doszło do awarii instalacji przeciwpożarowej, a po trzecie elementy sufitu podwieszonego przymocowano niewłaściwie do konstrukcji dachu - wymienia.

PINB zlecił w weekend zarządcy galerii handlowej sprawdzenie wszystkich sufitów podwieszanych w budynku. - W tej chwili wiemy już, w których miejscach sufit jest niewłaściwie zamontowany. Bezwzględnie trzeba będzie to poprawić - wyjaśnia. - Dodatkowo zleciłem przeprowadzenie przeglądu stanu instalacji elektrycznej, przeciwpożarowej, a także sprawdzenie stanu dachu budynku. Jeśli w jednym miejscu połacie dachu były źle połączone, konieczne jest sprawdzenie całej konstrukcji - dodaje.

Zarządca PCC zadeklarował, że przygotuje komplet dokumentacji i przeprowadzi przegląd obiektu do 2 maja, a więc do najbliższego piątku. - Dopiero po otrzymaniu dokumentów będę mógł wydać decyzję na temat daty otwarcia budynku i remontów koniecznych do przeprowadzenia. Na pewno trzeba będzie się liczyć z tym, że podczas remontów poszczególne fragmenty galerii handlowej trzeba będzie wyłączać z użytkowania - zaznacza Łukaszewski.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Poznań City Center może zostać otwarte dopiero za tydzień - w poniedziałek, 5 maja.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
21.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro