Reklama

Rynek Łazarski: w warzywniaku sprzedawano nielegalne papierosy. Na hasło

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

W Poznaniu zatrzymano trzy osoby zajmujące się handlem tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzy. Towar sprzedawano m.in. w warzywniaku na Rynku Łazarskim. Był dostępny tylko dla klientów... znających hasło.

Policjanci z KWP w Poznaniu we współpracy z Urzędem Kontroli Skarbowej zatrzymali dwóch mężczyzn oraz kobietę, którzy zajmowali się handlem tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzy.

Najpierw policjanci pojawili się w warzywniaku na Rynku Łazarskim. - Właściciel sklepu ukrywał tytoń i papierosy w skrzynkach pod owocami i warzywami. Sprzedawczyni oficjalnie oferowała produkty spożywcze. Osoby zaufane lub polecone podawały hasło. Wówczas ekspedientka wyciągała spod lady tytoń i papierosy - wyjaśnia Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej policji.

W kolejnych dniach akcję przeprowadzono w tym samym rejonie. Tym razem funkcjonariusze weszli jednak do mieszkania. - Odkryli tam nie tylko dobrze zaopatrzony magazyn papierosów i tytoniu, ale także małą manufakturę. Kiedy otworzyli drzwi jednego z pokoi "produkcja" trwała w najlepsze. Mężczyzna ręczną maszynką kroił liście tytoniu przygotowując je do produkcji papierosów - dodaje.

Łącznie zabezpieczono kilkadziesiąt kilogramów tytoniu i papierosów. Straty z tytułu nieopłaconego podatku oszacowano na około 40 tysięcy złotych. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Poznania i mają od 51 do 63 lat. Postawiono im już zarzuty. Teraz będą musieli nie tylko zapłacić zaległy podatek, ale też wysoką karę grzywny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro