Reklama
Reklama

Poznań: ktoś strzela do nocnego tramwaju. 6 przypadków od lutego

Od 15 lutego na trasie PST sześć razy doszło do ostrzelania, prawdopodobnie z wiatrówki, tramwaju nocnego. Nikomu nic się nie stało, ale straty liczy MPK - uszkodzonych zostało bowiem kilka szyb w pojazdach. - Zależy nam na bezpieczeństwie pasażerów - podkreśla przewoźnik. Policja informuje, że podejrzany mężczyzna został w niedzielę zatrzymany.

- Średnio raz na tydzień ktoś strzela w nocne tramwaje. Dziś w nocy strzelec się wykazał i ostrzelał 2 tramwaje - napisała do nas w weekend czytelniczka. Jak się okazuje, rzeczywiście MPK odnotowało w ciągu ostatnich miesięcy aż 6 przypadków ostrzelania nocnych tramwajów na trasie PST. - Od 15 lutego do 26 kwietnia odnotowaliśmy już 6 takich zdarzeń - mówi Iwona Gajdzińska z MPK Poznań. - Zawsze dochodzi do nich na trasie PST i uszkodzone zostają pojazdy typu GT8 - dodaje.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


"Snajper" prawdopodobnie posługuje się wiatrówką. - Strzał powoduje mały otwór w szybie, przy którym pojawiają się pęknięcia. Tylko w ostatni weekend uszkodzone zostały trzy tramwaje. 25 kwietnia około 2.53 w nocy w jednym pojeździe uszkodzono dwie boczne szyby, a 26 kwietnia około godziny 2.00, w odstępie jednej minuty, ostrzelano dwa tramwaje - tłumaczy Gajdzińska.

Motorniczy w żadnym z przypadków nie zorientował się, że ktoś strzelał do pojazdu. - Informację przekazywali mu pasażerowie dopiero w momencie, gdy opuszczali tramwaj. Można więc powiedzieć, że odbywało się to ze sporym opóźnieniem - zaznacza.

Do tej pory nikt nie ucierpiał w takim zdarzeniu. - To bardzo niebezpieczne. Zależy nam na bezpieczeństwie naszych pasażerów i dlatego zwróciliśmy się do komendanta miejskiego policji z prośbą o zintensyfikowanie działań związanych z poszukiwaniem sprawcy lub sprawców tych zdarzeń. W każdym z przypadków zabezpieczono monitoring - podkreśla.

- Dla nas to nie tylko obawa o bezpieczeństwo pasażerów, ale też koszty. Niestety po takim incydencie tramwaj musi zjechać do zajezdni, trzeba w nim wymienić szybę, a to przecież kosztuje - kończy Gajdzińska.

Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji informuje, że w niedzielę mężczyzna podejrzany o strzelanie do tramwajów został zatrzymany. - W tej chwili trwają czynności z jego udziałem - mówi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro