Reklama
Reklama

Zamknięte PCC: utrudnienia dla pasażerów i... kierowców

Pasażerowie korzystający z dworców PKS i PKP znajdujących się w budynku centrum komunikacyjnego Poznań Główny skarżą się na utrudnienia spowodowane przez zamknięcie galerii handlowej Poznań City Center. Od piątku droga pomiędzy dworcami jest o 400 metrów dłuższa.

W nocy z czwartku na piątek w galerii handlowej Poznań City Center doszło do groźnego zdarzenia - na ciągi komunikacyjne spadł fragment podwieszanego sufitu wraz z metalową konstrukcją i instalacjami o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych. Informujemy o tym od piątku.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Już w piątek dyrekcja PCC poinformowała, że obiekt będzie nieczynny co najmniej do godziny 12.00 w poniedziałek. Według inspektorów nadzoru budowlanego zakupów możemy tu nie zrobić dłużej. - Zdaniem strażaków uszkodzeniu uległa instalacja przeciwpożarowa i to było przyczyną nasączenia płyt gipsowo-kartonowych, zwiększenia ich ciężaru i zawalenia się. Ja bym jeszcze nie wykluczał innej ewentualności - na przykład, że powodem nasączenia tych płyt było przeciekanie dachu. Podczas kontroli wszystko trzeba brać pod uwagę - mówił w niedzielę Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dodając, że właśnie w poniedziałek o godzinie 10.00 rozpoczęła się kontrola w budynku. - Po tej kontroli powinienem wiedzieć więcej - deklarował Norbert Fijałkowski, dyrektor PCC. O wynikach kontroli piszemy TUTAJ.

Nie działa galeria Poznań City Center, ale pasażerowie mogą korzystać z dworców PKP i PKS znajdujących się w budynku. Niestety poruszanie się pomiędzy dworcami jest obecnie bardzo utrudnione - najszybsza droga prowadzi przez galerię handlową i jest obecnie niedostępna. Pasażerowie muszą więc pokonywać "nadprogramowe" 400 metrów wchodząc na most Dworcowy.

- Problem jest duży. Aby dostać się na dworzec PKP trzeba obejść dworzec autobusowy, żeby dostać się do głównego wejścia - mówi jedna z pasażerek. Szczególnie kłopotliwe jest to dla osób niepełnosprawnych lub poruszających się z bagażami. A takich tu nie brakuje. - Ja dopiero się dowiedziałam, jestem zdziwiona - przyznaje kolejna pasażerka. - Muszę iść górą - dodaje. - Nawet nie ma gdzie zjeść tak na dobrą sprawę - wskazuje na inny problem młoda pasażerka.

W pobliżu budynku pojawił się spory baner, z którego można się dowiedzieć o utrudnieniach. "Ze względu na poważne usterki techniczne w obszarze pasażu Poznań City Center zapraszamy do wejścia głównego Mostem Dworcowym. Za zaistniałe niedogodności serdecznie przepraszamy" - czytamy na banerze.

A to nie koniec utrudnień. Wyłączony z użytkowania jest także wielopoziomowy parking na terenie centrum komunikacyjnego Poznań Główny. Pasażerowie przesiadający się do autobusów lub pociągów mają więc problem ze znalezienie miejsc parkingowych w okolicach dworców.

Kto powinien ponieść odpowiedzialność za organizację ruchu pasażerów między dworcami PKP i PKS?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro