Reklama
Reklama

Zmarł wieloletni dyrektor i prezes Klubu Sportowego Posnania

fot. Mateusz Gawarecki

Niestety w sobotę po ciężkiej chorobie zmarł Wojciech Skrzypczyński, wieloletni dyrektor i prezes, a od 2007 roku prezes honorowy KS Posnania. Klub w czasie jego kadencji odniósł najwięcej sukcesów.

Wojciech Skrzypczyński urodził się w 1938 roku w Kaliszu, z którego przeprowadził się do Poznania i objął stanowisko kierownika Klubu Sportowego Posnania. Później znalazł się w zarządzie klubu. Był również wiceprezesem klubu, a w latach 1995-2001 prezesem. Natomiast od 2007 roku był prezesem honorowym Posnanii. Klub w czasie jego kadencji odniósł najwięcej sukcesów. Za swoje zaangażowanie i rozwój klubu otrzymał m.in.: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Honorową Odznakę Miasta Poznania, Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego, Złotą Odznakę Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Wiadomo już, że pogrzeb Wojciecha Skrzypczyńskiego we wtorek, 29 kwietnia o godz. 8.50 na cmentarzu Junikowskim. Łącząc się w smutku składamy kondolencje rodzinie i poznańskiemu środowisku sportowemu.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
13.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro