Reklama
Reklama

PCC: spadł fragment sufitu, kolejne kontrole od poniedziałku

fot. Błażej Wiącek, KM PSP w Poznaniu

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. W Poznań City Center oderwał się fragment sufitu o powierzchni około 1000 metrów kwadratowych. W poniedziałek w Poznań City Center odbywać się będzie kolejna kontrola Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Sytuacja wymagała odcięcia zasilania elektrycznego w całym obiekcie. Przeszukano miejsce zdarzenia w celu odnalezienia osób poszkodowanych. Na całe szczęście nikt nie ucierpiał. Z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego przeanalizowano zaistniałą sytuację. Podjęto decyzję o czasowym zamknięciu połowy obiektu do czasu przeprowadzenia niezbędnych napraw i remontów - informują poznańscy strażacy.

Z czwartku na piątek w miejscu zdarzenia pojawił się przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, który uczestniczył czynnościach kontrolnych. Poproszono nas o sprawdzenie pod kątem budowlanym tego, co tam się stało. Było to w nocy, więc wszystkich kwestii nie udało się wyjaśnić - informuje Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

W piątek zobowiązałem przedstawiciela zarządcy Poznań City Center, by dokonał przeglądu wszystkich sufitów podwieszanych, na wszystkich kondygnacjach - dodaje Łukaszewski.

Na razie nie wiadomo, kiedy budynek zostanie otwarty. Wszystko będzie zależeć od kolejnych ustaleń. Zobaczymy, jakie będą wyniki tego przeglądu i kiedy dostaniemy je w postaci protokołu. Po drugie musimy zapoznać się z dokumentacją, którą prześle nam Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego - mówi Łukaszewski.

Na razie nie wiadomo też, co było przyczyną zdarzenia. Zdaniem strażaków uszkodzeniu uległa instalacja przeciwpożarowa i to było przyczyną nasączenia płyt gipsowo-kartonowych, zwiększenia ich ciężaru i zawalenia się. Ja bym jeszcze nie wykluczał innej ewentualności - na przykład, że powodem nasączenia tych płyt było przeciekanie dachu. Podczas kontroli wszystko trzeba brać pod uwagę - kończy Łukaszewski.

W poniedziałek w Poznań City Center odbywać się będzie kolejna kontrola Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro