MKS wygrał z AZS UKW Bydgoszcz

MKS Poznań - AZS UKW Bydgoszcz 32:24 | fot. Piotr Krugiołka

Pierwszoligowi szczypiorniści MKS Poznań wygrali we własnej hali z AZS UKW Bydgoszcz 32:24. Najwięcej bramek dla zespołu Domana Leitgebera zdobył Rafał Niedzielski - 8.

Podopieczni Domana Leitgebera już w poprzednich kolejkach zapewnili sobie utrzymanie w I lidze i sobotnim spotkaniem z AZS UKW Bydgoszcz kończyli sezon przed własną publicznością, gdyż w ostatniej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Meble Wójcik Elbląg. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a goście nawet zdołali wyjść na prowadzenie, ale w końcówce inicjatywę przejął MKS Poznań i na przerwę schodził prowadząć 15:13.

Po zmianie stron dominacja poznaniaków nie podlegała już dyskusji. Z każdą minutą prowadzenie MKS-u rosło, a największa różnica wynosiła dziewięć bramek. W poznańskim obozie pierwsze skrzypce grał Rafał Niedzielski. Skrzydłowy rodem z Płocka zaprezentował duży repertuar rzutowy, a każdy z tych rzutów był ładniejszy dla oka od poprzedniego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem MKS 32:24.

W końcówce meczu swój debiut na pierwszoligowych parkietach zaliczył Krzysztof Szorcz, a kilka chwil po wejściu na boisko zdobył swoja pierwszą bramkę w tych rozgrywkach. Zwycięstwem w tym meczu szczypiorniści MKS-u zapewnili już sobie minimum dziewiąte miejsce na koniec rozgrywek. Jest jeszcze szansa na awans o jedno oczko, ale poznaniacy muszą wygrać w środę w ostatnim w tym roku meczu w Elblągu.

MKS Poznań - AZS UKW Bydgoszcz 32:24 (15:13)