Reklama
Reklama

Ogrody: ruszyła budowa os. Botaniczna

fot. Tomasz Woźniak
fot. Tomasz Woźniak

Do końca 2015 roku na Ogrodach przy ul. Botanicznej i Św. Wawrzyńca w dwóch połączonych ze sobą budynkach powstanie 175 mieszkań wraz z pełną infrastrukturą zewnętrzną: placami zabaw, terenami zielonymi, miejscami parkingowymi, sklepami i punktami usługowymi.

Powstające Osiedle Botaniczna to zaplanowany na kilka lat nowy projekt mieszkaniowy spółki Nickel Development. Docelowo powstanie kompleks 5 nowoczesnych, otulonych zielenią budynków wraz z pełną infrastrukturą zewnętrzną. Generalnym wykonawcą I etapu inwestycji została firma PTB Nickel. W ramach umowy z inwestorem do końca 2015 roku spółka wybuduje dwa pierwsze budynki, w których znajdzie się 175 mieszkań o powierzchni od 34 do 92 m2. Osiedle Botaniczna zaprojektowała uznana i wielokrotnie nagradzana Pracownia Architektoniczna Insomia.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Budowa osiedla rozpoczęła się na początku kwietnia od rozbiórki istniejących na terenie działki pustostanów oraz uporządkowania placu budowy. W kolejnych miesiącach PTB Nickel wybuduje wzdłuż ulicy Św. Wawrzyńca dwa połączone ze sobą budynki, które zgodnie z założeniami projektu będą pełnić rolę parawanu dźwiękowego dla pozostałej części kompleksu. Każdy z nich będzie się składał z 4-kondygnacyjnej, równoległej do ulicy części głównej oraz dwóch 7-kondygnacyjnych skrzydeł.

Pod budynkami zaprojektowano 2-kondygnacyjne podziemne hale garażowe z miejscami postojowymi oraz komórkami lokatorskimi, a w części parterowej lokale handlowo-usługowe. Przy wejściach do klatek powstaną rowerownie, a wzdłuż uliczki dojazdowej zewnętrzne miejsca parkingowe. Osiedle Botaniczna, podobnie jak wcześniejsze realizacje dewelopera, będzie kompleksem otwartym, nieogrodzonym żadnym murem czy płotem. Bezpieczeństwo przyszłym mieszkańcom zapewni ochrona, jak również takie rozwiązania jak m.in. brak klasycznych parterów, wydzielenie stref półprywatnych dla mieszkańców oraz oddzielenie strefy spacerowej od stref wypoczynkowych poprzez zróżnicowanie wysokości terenu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
30.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro