Reklama
Reklama

PCC zamknięte: oderwał się fragment sufitu o powierzchni 1000 m2

fot. Marcin

W nocy z czwartku na piątek w budynku galerii handlowej Poznań City Center doszło do incydentu. Około godziny 2.00 służby zostały powiadomione o możliwości wystąpienia pożaru w budynku. Jak się jednak okazało - doszło do awarii tryskaczy, przez co z sufitu najwyższej kondygnacji oderwał się fragment konstrukcji o powierzchni około 1000 m2.

Ze wstępnych informacji wynika, że inspektorzy nadzoru budowlanego skontrolują cały obiekt, w którym mieści się galeria Poznań City Center. Procedura może potrwać nawet kilkanaście dni, w trakcie których prawdopodobnie PCC będzie musiało być wyłączone z użytkowania.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Przypominamy, że dokładnie dziś mija pół roku od otwarcia galerii handlowej.

9.50

"Dziś w Poznaniu ma być piękna pogoda. U nas za to leje jak z cebra... Nawet nie pytajcie. Jesteśmy nieźle poirytowani sytuacją. Informacyjnie - dziś centrum jest zamknięte. Sprawę badają inspektorzy budowlani" - taka informacja pojawiła się przed godziną 10.00 na facebookowym profilu Poznań City Center. Zamknięta jest wyłącznie galeria handlowa, dworce PKP i PKS działają normalnie. Niestety klienci, a nawet pracownicy obiektu przychodzą pod drzwi wejściowe i nie ukrywają zdenerwowania. Skarżą się na brak informacji o zamknięciu obiektu.

8.10

Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przyznaje, że w nocy na miejscu był jeden z jego inspektorów. - Zgodnie z przepisami to Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego sprawuje pieczę nad budynkami znajdującymi się na terenie kolejowym, ale w nocy strażacy nie mogli się skontaktować z WINB, więc zadzwoniono do nas - tłumaczy.

Inspektor pojawił się na miejscu i jak się okazało, uszkodzenia są duże. - Odpadła podsufitka na ostatniej kondygnacji budynku z powierzchni około 1000 metrów kwadratowych. Chodzi o sufit nad ciągiem komunikacyjnym - dodaje Łukaszewski. - Uszkodzone zostały również elementy mocujące podsufitkę. Woda lała się strumieniami z instalacji, znajdowała się nawet na parterze obiektu - wyjaśnia. - Prawdopodobnie doszło do awarii instalacji tryskaczowej.

Inspektor podjął decyzję o wyłączeniu z użytkowania pionu obiektu, w którym doszło do zdarzenia. - Wyłączono tam media, by nie pojawiły się kolejne problemy. W tej chwili będę przygotowywał notatkę służbową, która zostanie przekazana do WINB i to Wojewózki Inspektorat będzie podejmować kolejne działania - kończy Łukaszewski.

7.10

O zdarzeniu poinformował nas czytelnik, Marcin. - Czekając na autobus usłyszałem jak ogłaszany jest alarm w PCC - napisał. - Okazuje się, że oderwał się spory "kawałek" sufitu. Na miejscu są już służby ratownicze - dodał wysyłając do nas wiadomość około 2.30.

Straż pożarna potwierdza, że była na miejscu zdarzenia. - Około godziny 2.00 otrzymaliśmy informację z monitoringu przeciwpożarowego Poznań City Center o możliwości wystąpienia tu pożaru - mówi dyżurny poznańskich strażaków. - Gdy dojechaliśmy na miejsce okazało się, że na najwyższej kondygnacji oderwał się spory fragment sufitu. Ze wstępnych informacji wynika, że doszło do awarii tryskaczy. Woda prawdopodobnie wyciekała z instalacji i ostatecznie doprowadziła do oderwania się części konstrukcji sufitu - dodaje.

Nikomu nic się nie stało. Fragment obiektu z "dziurą" w suficie został zabezpieczony przez służby. - Póki co galeria jest zamknięta - poinformował nas Norbert Fijałkowski, dyrektor galerii. - Odpowiedni inspektorzy zbadają przyczynę - dodał.

Czy informacja o fragmencie sufitu, który spadł w galerii Poznań City Center, jest dla Ciebie zaskoczeniem?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro