Reklama
Reklama

Rumak przed meczem z Wisłą Kraków

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

- Jest to kluczowy moment tego sezonu i jak zawsze ostatnie kolejki są najważniejsze, gdyż wszystko może się rozstrzygnąć w ostatnich spotkaniach. Na treningach wyglądamy bardzo dobrze i mamy jeszcze wiele rezerw - mówi przed piątkowym meczem z Wisłą Kraków trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

- Jest to kluczowy moment tego sezonu i jak zawsze ostatnie kolejki są najważniejsze, gdyż wszystko może się rozstrzygnąć w ostatnich spotkaniach. Na treningach wyglądamy bardzo dobrze i mamy jeszcze wiele rezerw. Wierzę, że w rundzie finałowej w tych czterech spotkaniach nasz 12 zawodnik bardzo nam pomoże. Szkoda, że w piątek nie wszystkie trybuny będą zapełnione. To jest smutne. My gramy dla ludzi i zawód piłkarza czy trenera ma sens tylko wtedy, gdy ludzie nas oglądają. Ostatnio robimy wszystko, aby naszą grą przyciągnąć ludzi na stadion. Liczę, że będzie sporo kibiców, którzy pomogą nam w odniesieniu bardzo ważnego zwycięstwa.

Tak naprawdę to, że Wisła ostatnio przegrała cztery spotkania dziś nie ma żadnego znaczenia. W swoich szeregach ma wielu dobrych piłkarzy, a wśród nich jest Semir Stilić. Ponadto w trudnych momentach zespoły często się cementują, a piłkarze mniej grający wcześniej teraz mogą pokazać, że warto na nich stawiać. W naszej głowie jest to, że musimy szybko przejąć kontrolę nad tym meczem i zagrać na naszych warunkach -
mówi trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

Wiadomo, że w meczu z Wisłą Kraków trener Mariusz Rumak będzie musiał sobie poradzić bez sześciu zawodników: Kebba Ceesaya, Vojo Ubiparipa, Barry Douglasa, Luisa Henriqueza i Manuela Arboledy. Natomiast bramkarz Jasmin Burić jest przewidziany do gry w rezerwach. Lech II Poznań w sobotę zagra na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska.

Spotkanie Lech Poznań z Wisłą Kraków odbędzie się w piątek, 25 kwietnia 2014 roku o godz. 20.30 na INEA Stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Bilety są w cenie od 25 zł do 75 zł.

Zobacz jak Mariusz Rumak odpowiedział na pytania dziennikarzy przed meczem z Wisłą Kraków:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro