Reklama

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach, ale nie wiadomo gdzie

Wyniki rekrutacji do przedszkoli nie oznaczają jej końca. Przedszkola nie podały, ile miejsc pozostało wolnych i gdzie można je znaleźć.

W jednym z przedszkoli na Piątkowie przyjętych zostało 61 dzieci, ale 48 zostało odrzuconych, bo nie uzyskało wymaganych 43 punktów - Pozostała mała pula wolnych miejsc, a duża ilość dzieci z liczbą punktów 39 - tłumaczy Mirosława Lańska, dyrektorka przedszkola. Problem w tym, że przedszkole nie może przyjąć tylko części z nich. O wolne miejsca będą walczyć rodzice, którzy napiszą odwołania - W maju rodzice mają składać odwołania do Komisji Rekrutacyjnej. Natomiast jeśli to nie pomoże to w czerwcu będzie kolejna rekrutacja. Miejsc w przedszkolach wystarczy, ale te przepisy sprawiły, że mamy taką sytuację stresującą dla rodziców - tłumaczy Lidia Dudziak, miejska radna.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Odwołanie mogą pisać Ci rodzice, którzy uznali, że punktacja została im naliczona niesprawiedliwie. Podstawowe wymagania określają kryteria ministerialne: niepełnosprawność dziecka, posiadanie niepełnosprawnego rodzica, posiadanie niepełnosprawnego rodzeństwa, wychowywanie w rodzinie zastępczej, wychowywanie w rodzinie wielodzietnej, wychowywanie przez samotnego rodzica.

Dziś przedszkola podały tylko nazwiska dzieci przyjętych. Decyzją Wydziału Oświaty nie podano jednak liczby miejsc wolnych, jakie pozostały w placówkach. Urzędnicy nie komentują tej sytuacji, ale na jutro została zwołana konferencja prasowa prezydenta Ryszarda Grobelnego wraz z dyrekcją Wydziału Oświaty. Zdaniem dyrektorów przedszkoli rekrutacja może potrwać nawet do września.

Aktualizacja 21:45:

Wbrew informacjom, które przekazali nam urzędnicy, lista wolnych miejsc została dziś udostępniona na stronie naboru.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro