Reklama
Reklama

Maltanka w sobotę zacznie sezon. Na przystankach pojawiły się ławki

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

26 kwietnia, a więc w najbliższą sobotę, na trasę wyruszy kolejka Maltanka. Pierwszy raz w tym sezonie zabierze pasażerów udających się do Nowego ZOO. Nowością są ławki, które pojawiły się na przystankach. W przyszłości być może do kolejki dołączy platforma na rowery i wózki.

W sobotę Maltanka oficjalnie rozpocznie nowy sezon. Każdego roku z przejazdu wąskotorową kolejką korzysta nawet ponad 150 tysięcy osób. Pierwsi pasażerowie wsiądą do Maltanki w sobotę, 26 kwietnia. Kolejka będzie kursować do 28 września września. Za bilety zapłacimy tyle co rok temu - 6 złotych za bilet normalny oraz 4 złote za ulgowy (cena za przejazd w jedną stronę). Bilet rodzinny kosztuje 18 złotych. Maltanka kursuje 7 dni w tygodniu, łącznie ze świętami. W dni powszednie co godzinę, a w weekendy i święta - co pół godziny.

Przypomnijmy, że choć historia kolejki parkowej sięga 1956 roku, dopiero w 1972 została przeniesiona nad Jezioro Maltańskie, gdzie kursuje do teraz. W tym roku pojawią się pewne nowości. To ławki, które ustawiono na przystankach. Na każdej z nich znajduje się sentencja. Stanęły dzięki współpracy MPK z Galerią Malta. Być może w przyszłości, również dzięki tej współpracy, uda się wyposażyć kolejkę w specjalną platformę, na której będzie można umieścić rowery, wózki dziecięce i inwalidzkie.

Wraz z Maltanką w sobotę sezon rozpoczną linie turystyczne MPK - w zabytkowym tramwaju lub odrestaurowanym autobusie "ogórku" będzie można zwiedzić najpiękniejsze, historyczne miejsca Poznania. Trasa "ogórka" zmieniła się m.in. ze względu na otwarcie Bramy Poznania, które odbędzie się już podczas majówki.

Nowością na liniach turystycznych będą bilety jednodniowe. Umożliwią turystom opuszczenie pojazdu na wybranym przystanku, zwiedzenie okolicy i wejście do pojazdu w ramach następnego kursu. Taki bilet będzie kosztował 8 złotych (normalny) i 6 złotych (ulgowy). Za bilety jednoprzejazdowe zapłacimy odpowiednio 4 i 3 złote. Więcej o liniach turystycznych TUTAJ.

Zobacz pierwszy przejazd Maltanki z małymi pasażerami w tym roku:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
56.49 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro