Reklama

ZTM: ostatni tydzień na doładowanie KOMkarty

Do 30 kwietnia pasażerowie komunikacji miejskiej mogą doładować swoją KOMkartę biletem na 30 dni. 1 maja doładowywać można będzie wyłącznie kartę PEKA. Wyjątkiem będą dzieci do 13. roku życia oraz studenci posiadający Elektroniczną Legitymację Studencką.

Tylko tydzień pozostał pasażerom, którzy nie posiadają jeszcze karty PEKA na doładowanie swoich KOMkart biletem 30-dniowym. - Jeśli któryś z pasażerów ma wykupiony bilet na KOMkarcie np. do 28 kwietnia i nie posiada jeszcze karty PEKA, oczywiście będzie mógł jeszcze w kwietniu doładować swoją KOMkartę na maj - mówi Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. - W maju jednak, gdy jego bilet straci ważność, będzie musiał doładować nowy na kartę PEKA - dodaje.

Pasażerowie, którzy obecnie doładowują swoją KOMkartę są informowani w Punktach Obsługi Klienta ZTM o konieczności wyrobienia karty PEKA. - Chcemy, by składali wnioski o wyrobienie karty jak najszybciej - zaznacza Trzebiatowski. - Jest szansa, że gdy wniosek zostanie złożony np. dziś, karta będzie do odbioru jeszcze w kwietniu - tłumaczy. Maksymalny okres oczekiwania to 10 dni, ale zdarza się, że karty są gotowe znacznie szybciej.

Z KOMkartą aż do końca czerwca poruszać się będą mogły dzieci w wieku od 6 do 13 lat. - Do momentu rozpoczęcia dystrybucji kart PEKA Junior wciąż będą mogły kupować bilety okresowe na KOMkartę. Chcemy, by PEKA Junior trafiła do dzieci i młodzieży jeszcze przed pierwszym lipca. System PEKA jest skomplikowany i dlatego wdrażanie jego poszczególnych elementów odbywa się etapami. Stąd dłuższe prace nad PEKA Junior - wyjaśnia Trzebiatowski.

Wyjątkiem są także studenci posiadający Elektroniczną Legitymację Studencką. Do końca czerwca będą mogli kupować bilety sieciowe właśnie na legitymację. Od lipca studenci obecnego pierwszego roku dalej będą mieć możliwość doładowywania ELS-ów w ramach taryfy PEKA. Takie udogodnienie spotka także część studentów obecnego drugiego roku (których - ZTM poda z odpowiednim wyprzedzeniem). Studenci obecnych starszych roczników będą natomiast musieli wyrobić sobie kartę PEKA.

Gdzie złożyć wniosek o kartę PEKA? Można to zrobić przez internet, a także w jednym z 11 Punktów Obsługi Klienta ZTM. ZTM uruchomił również dodatkowych 45 Punktów Sprzedaży Biletów, w których można doładować wyłącznie kartę PEKA biletem okresowym na sieć o każdym okresie obowiązywania lub kupić bilety jednorazowe. W nowych punktach obecnie nie można przedłużyć ważności okresowego biletu trasowanego oraz kupić nowego biletu trasowanego. Zrobić to można w jednym z 11 Punktów Obsługi Klienta ZTM (kupno nowego biletu trasowanego) lub w jednym z 14 dotychczasowych Punktów Sprzedaży Biletów (przedłużenie ważności biletu trasowanego). Szczegóły również na stronie internetowej peka.poznan.pl.

Prawdopodobnie przed 1 lipca (start systemu PEKA) uruchomiona zostanie także opcja sprzedaży biletów przez internet. Wówczas każdy posiadacz karty PEKA będzie mógł online kupić bilet okresowy czy np. doładować swoją tPortmonetkę (dzięki niej będzie można opłacać przejazd konkretnej liczby przystanków).

Czy uważasz, że wymiana KOMkart na karty PEKA jest dobrze zorganizowana?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro