Reklama

Edukacja: rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne

Egzamin w Gimnazjum nr 22 | fot. Iwona Jachnik
Egzamin w Gimnazjum nr 22 | fot. Iwona Jachnik

W tym tygodniu egzamin gimnazjalny, a od 5 maja matura. Rozpoczyna się sezon egzaminów w polskich szkołach. W środę gimnazjaliści ostatnich klas mierzyli się z testem z historii i wiedzy o społeczeństwie, a także zadaniami z języka polskiego.

Blisko 400 tysięcy uczniów w całej Polsce o godzinie 9.00 rozpoczęło swój pierwszy ważny egzamin w życiu - egzamin gimnazjalny. Najpierw przez 60 minut rozwiązywali test z historii oraz WOS-u (już wiadomo, że pojawiły się w nim m.in. teksty o starożytności czy informacja o różnych religiach). Następnie odbyła się godzinna przerwa, po której przez 90 minut rozwiązywali zadania z języka polskiego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W czwartek kolejna odsłona egzaminu - tym razem "ścisła". Najpierw w teście trzeba będzie rozwiązać zadania z przedmiotów przyrodniczych, a po przerwie z matematyki. Piątek to dzień egzaminu z języka obcego. Jeśli uczeń zaczął się go uczyć w gimnazjum - pisze sprawdzian wyłącznie na poziomie podstawowym. Jeśli jednak kontynuuje naukę z podstawówki - musi również napisać część na poziomie rozszerzonym.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego będą znane w połowie czerwca. Są one bardzo ważne w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych - to właśnie od nich zależy czy gimnazjalista dostanie się do wybranego liceum.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro