Reklama
Reklama

Budżet obywatelski 2015: są zmiany, w środę zaczną przyjmować zgłoszenia

Plac zabaw na Malcie
Plac zabaw na Malcie

We wtorek oficjalnie otwarto plac zabaw nad Maltą, który został wybudowany ze środków z budżetu obywatelskiego Poznania. W środę rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń do nowej edycji głosowania. Pojawiły się pewne zmiany, które mają umożliwić realizowanie większej liczby małych inwestycji.

- Budżet obywatelski to szansa dla wszystkich, którym zależy na Poznaniu i na tym, jak będzie wyglądać nasze miasto. Gorąco zachęcam Poznaniaków do zgłaszania swoich pomysłów. Każdy z nich przeczytam z zainteresowaniem - deklaruje Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

We wtorek otwarto oficjalnie plac zabaw nad Jeziorem Maltańskim, który powstał za dwa miliony złotych pochodzące z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Budowy placu chcieli mieszkańcy, którzy zagłosowali na taką propozycję podczas konsultacji społecznych. Na ten projekt zagłosowało ponad 4 tysięcy osób. Poza tradycyjnymi zjeżdżalniami, huśtawkami czy linami, na które można się wspinać są też urządzenia bardziej skomplikowane oraz elementy wykorzystywane w siłowniach zewnętrznych.

Już w środę, 23 kwietnia, miasto rozpocznie przyjmowanie projektów w ramach budżetu obywatelskiego 2015. Ponownie do rozdysponowania jest 10 milionów złotych, ale zostały one pierwszy raz podzielone na dwie pule. - Projektów "dużych", gdzie maksymalna kwota do uzyskania to 8 mln zł i "małych", do których kwalifikują się projekty nie przekraczające kwoty 1 mln zł, przy czym pula środków przeznaczona na te projekty wynosi 2 mln zł. Dzięki temu, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, będziemy mogli zrealizować więcej mniejszych kosztowo projektów - wyjaśniają urzędnicy.

Swoje propozycje mieszkańcy mogą zgłaszać do 15 czerwca poprzez elektroniczny formularz (TUTAJ). Miasto chce informować mieszkańców o tym, że jest taka możliwość poprzez specjalne debaty, które odbywać się będą na osiedlach. Informacji będzie można zaczerpnąć także w specjalnym namiocie, który będzie się pojawiał w weekendy na placu Wolności. - Działania te wykonywane będą przy wsparciu poznańskich organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia Ulepsz Poznań oraz Projekt:Polska - dodają urzędnicy.

W wakacje wszystkie pomysły zaprezentowane przez poznaniaków zostaną przeanalizowane. Następnie wybrane zostaną te projekty, które znajdą się na liście do głosowania. Głosowanie zaplanowano na pierwszą połowę października. Pierwszy raz głosować będą mogły osoby, które ukończyły 16 lat.

Czy to dobry pomysł, by podzielić projekty w budżecie obywatelskim na duże i małe?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro