Reklama
Reklama

Dworzec PKS: w święta pasażerowie korzystali z TOI TOIów

fot. czytelnik
fot. czytelnik

W święta pasażerowie autobusów zatrzymujących się na poznańskim dworcu PKS mieli do dyspozycji wyłącznie przenośne toalety TOI TOI. Jeden z naszych czytelników nie krył oburzenia i napisał do nas w tej sprawie. Jak się okazało, toalety ustawiono ze względu na konieczność przeprowadzenia prac przy instalacji wodnej w galerii handlowej.

Jeden z naszych czytelników napisał do nas w sprawie toalet na nowym dworcu PKS. - Przyjechałem około 2.00 w nocy Eurobusem i co widzę. Dworzec na EURO 2012 wybudowany po czasie (2 lata spóźnienia) i z błędami za grube miliony. Jak za wschodnią granicą - wychodek na uboczu. Na dodatek prawdziwych europejskich toalet dla pasażerów PKS-u nie ma. Przecudowny widok TOI TOI-e witają podróżnych europejskiego miasta Poznania - wyjaśnia czytelnik podkreślając, że zapach roznoszący się w pobliżu był odrażający.

Skontaktowaliśmy się w władzami PKS Poznań, by zapytać o toalety. - To nie my je ustawiliśmy. Z tego co wiemy, ustawiono je na zlecenie zarządcy galerii handlowej Poznań City Center - wyjaśnia Dorota Duda-Mosielska z PKS Poznań.

Rzeczywiście potwierdza to dyrektor centrum handlowego. - TOI TOIe zostały ustawione na nasze zlecenie i służyły pasażerom PKS wyłącznie w czasie Świąt Wielkanocnych - mówi Norbert Fijałkowski, dyrektor PCC. - W tym okresie były prowadzone prace przy instalacji wodnej w całym naszym obiekcie i niestety nie było możliwe korzystanie z wody, również w toaletach dworca PKS - dodaje.

Czy nie było innej opcji? - Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to idealne rozwiązanie, ale Święta, gdzie centrum było zamknięte przez dwa kolejne dni, były jedynym okresem, żeby takie prace przeprowadzić. Od dziś, od 6 rano, toalety działają normalnie, a TOI TOIe znikną w dniu dzisiejszym - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro