Reklama
Reklama

Poznań: co na majówkę? Niektórzy zaczną ją już w ten weekend

KontenerART w ubiegłych latach
KontenerART w ubiegłych latach

Choć świąteczne dni wolne dopiero się skończyły, niektórzy już myślą o kolejnych. Do majówki jeszcze nieco ponad tydzień, ale część poznaniaków wielki odpoczynek rozpocznie już w najbliższy weekend. Biorąc cztery dni urlopu można zyskać nawet 9 dni na relaks.

Piękna pogoda za oknem nie zachęca do siedzenia w pracy. Po świątecznych dniach wolnych niektórzy już myślą o odpoczynku w gronie rodziny i znajomych podczas majówki. Tym bardziej, że jeśli weźmiemy w przyszłym tygodniu urlop na poniedziałek, wtorek, środę i piątek zyskamy aż 9 dni na relaks licząc od najbliższego piątku.

Część z nas wyjedzie za miasto, ale dla tych, którzy zostaną w Poznaniu również mamy dobre wiadomości. Będzie co robić! 3 i 4 maja w stolicy Wielkopolski odbywać się będzie kolejna edycja akcji Poznań za pół ceny. W dwa dni będzie można skorzystać z ofert dziesiątek restauracji, hoteli, muzeów, a także innych atrakcji turystycznych czy kulturalnych płacąc połowę normalnej ceny. A to dopiero początek.

Od 30 kwietnia będzie można zwiedzać wystawę World Press Photo w Centrum Kultury Zamek, a od 1 maja działać będzie ponownie KontenerART nad Wartą. Znane są już pierwsze szczegóły otwarcia. Już od 14.00 będzie tu można wypoczywać, zaplanowano spotkania z animatorami w pracowniach, a także wernisaż wystawy "Zerwane. Wystawa plakatów". O 18.00 pierwszy koncert w tym roku w tej przestrzeni - zagra Total Power Exchange. O 20.00 na scenie pojawi się Dżindżer projekt, a od 22.00 o dobrą muzykę zadbają DJ set ZISA & Mental.

Również w weekend majowy (imprezy zaczną się już wieczorem 30 kwietnia) poznaniacy będą mogli pierwszy raz wejść do Bramy Poznania (więcej na ten temat TUTAJ). - Tutaj wykorzystujemy nowoczesne techniki ekspozycji - multimedia, ale także analogowe sposoby prezentacji aby opowiedzieć historię Ostrowa Tumskiego - wyjaśnia Robert Mirzyński, dyrektor Bramy Poznania.

Wcześniej, bo już w najbliższą sobotę, kursować zacznie kolejka Maltanka nad Jeziorem Maltańskim. Można ją dojechać do Nowego ZOO. Już w marcu pokazywaliśmy zdjęcia z próbnego przejazdu kolejki wystrojonej w balony. - Zapraszamy wszystkich poznaniaków na przejazdy Maltanką od 26 kwietnia. Kolejka ruszy jeszcze przed długim weekendem majowym i będzie kursować do 26 września - zachęcała wówczas Iwona Gajdzińska z MPK Poznań.

W majówkę sporo dziać się będzie także w Arboretum Kórnickim. Już kwitną tam magnolie, a w najbliższych dniach dołączą do nich azalie oraz różaneczniki. Spodziewane są tutaj tłumy, ale teraz jest ogromny i na pewno dla każdego znajdzie się miejsce.

Kolejna atrakcja w rejonie to Parada Parowozów. Odbędzie się w dniach 3-4 maja w Wolsztynie. O pierwszych szczegółach programu piszemy TUTAJ. Miłośnicy kolei będą również mogli w majówkę przejechać się pociągami turystycznymi po naszym województwie oraz po województwie lubuskim. Z Wolsztyna dojedziemy m.in. do Chrzypska (gdzie podziwiać można tysiące tulipanów), Łagowa czy Świebodzina. Z Poznania do Wolsztyna ruszy natomiast pociąg retro Cegielski. Więcej informacji na turkol.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro