Reklama
Reklama

Brama Poznania od środka: zobacz jak wygląda

fot. Elżbieta Skowron

W piątek poznańscy dziennikarze mogli zwiedzić Bramę Poznania, do której pierwsi poznaniacy wejdą na początku maja. Wielkie otwarcie trwać będzie aż pięć dni, podczas których mieszkańców czeka sporo atrakcji.

30 kwietnia o godzinie 21.00 rozpoczną się atrakcje w ramach otwarcia Bramy Poznania ICHOT - miejsca, w którym każdy będzie mógł się zapoznać z historią poznańskiego Ostrowa Tumskiego. W programie są spektakl światła oraz widowisko plenerowe.

Od 1 do 4 maja poznaniacy będą mogli zwiedzać budynek pierwszy raz. Niezbędne do tego będą jednak bezpłatne wejściówki. - Będzie je można otrzymać m.in. poprzez lokalne media, a także na miejscu, przy Bramie Poznania, gdzie będzie można zdobyć wejściówkę z dostępnej puli - wyjaśnia Natalia Młyńczak z CTK TRAKT.

Dziennikarze już w piątek mogli zapoznać się z ekspozycją prezentowaną w Bramie Poznania. Znajdują się tutaj cztery sale - Gród, Woda, Złoto i Witraż. To do tych sal nawiązywać będą atrakcje w cztery kolejne dni otwarcia. W programie, poza zwiedzaniem obiektu, są także m.in. tworzenie muralu, spotkania z przewodnikami i odkrywanie z nimi tajemnic zabytków, warsztaty, pokaz pojedynków średniowiecznych wojów, średniowieczna wioska i wiele innych. Nie zabraknie również koncertów - m.in. Dagadany czy Luxtorpedy.

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT liczy, że testowanie ekspozycji potrwa miesiąc. Wejście do budynku z biletem kupionym w kasie powinno więc być możliwe na początku czerwca.

Zobacz jak wygląda Brama Poznania od środka!

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro