Reklama

Parada Parowozów za dwa tygodnie: są pierwsze szczegóły programu

fot. archiwum
fot. archiwum

Podczas długiego weekendu majowego w Wolsztynie odbywać się będzie XXI Parada Parowozów. 3 i 4 maja odbywać się tam będą atrakcje przygotowane z myślą o miłośnikach kolei. Właśnie przedstawiono pierwsze szczegóły programu.

Już w marcu organizatorzy XXI Parady Parowozów - PKP Cargo, Fundacja Era Parowozów i Gmina Wolsztyn - poinformowali, że impreza odbędzie się w dniach 3 - 4 maja, a więc podczas długiego weekendu majowego. Teraz ujawniono pierwsze szczegóły programu najbardziej znanej imprezy kolejowej w Polsce.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Każdego roku do Wolsztyna przyjeżdża mnóstwo dzieci, dla których widok parowozów jest ogromną atrakcją. To właśnie z myślą o najmłodszych przygotowano wiele wydarzeń. - W zespole przygotowującym Paradę znajdują się osoby związane z projektem od wielu lat i odpowiadające za wysoką jakość wydarzenia, dlatego podczas tegorocznej edycji każda osoba, która nas odwiedzi, powinna być w pełni usatysfakcjonowana. Przede wszystkim chcieliśmy zapewnić jak najwięcej atrakcji najmłodszym miłośnikom lokomotyw - mówi Mirosław Kuk, rzecznik prasowy PKP CARGO S.A. - Z myślą o nich zaplanowaliśmy większość elementów programu, z których głównym będzie z pewnością sobotnia Parada Parowozów - dodaje.

Już wiadomo, że w sobotę wieczorem odbędzie się widowisko "Światło, dźwięk i para". W niedzielę zaplanowano natomiast zawody maszynistów oraz musicalową galę teatru Broadway. Z myślą o dzieciach zorganizowane zostaną Strefa Bezpieczeństwa oraz miasteczko kampanii Bezpieczny Przejazd (można się w nich dowiedzieć jak zachowywać się w pobliżu przejazdów kolejowych), a także specjalna Strefa Malucha. Nieco starsze dzieci będą mogły m.in. wybudować lokomotywę z pustych butelek i utworzyć metodą kolażu eko-pociągi. W programie są także bicie rekordu Guinessa w tworzeniu najdłuższego pociągu z ciasta oraz możliwość przejazdu jednym z zabytkowych parowozów.

Kolejne szczegóły programu Parady Parowozów zostaną zaprezentowane w najbliższych dniach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro