Reklama
Reklama

Przystanek wiedeński: ostatnie prace wykończeniowe

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Choć prace przy budowie pierwszego przystanku wiedeńskiego w mieście miały potrwać do końca maja, zakończą się wcześniej. Inwestycja na Gwarnej jest już prawie ukończona i z nieoficjalnych informacji wynika, że zostanie udostępniona pasażerom jeszcze przed Wielkanocą. Zobacz jak wygląda!

8 marca rozpoczęły się prace związane z budową pierwszego w Poznaniu przystanku wiedeńskiego - wyniesionej platformy, która ma ułatwić wchodzenie do tramwaju i wychodzenie z niego na przystanek.

Zgodnie z projektem jezdnia, po której piesi wchodzą do tramwaju, została podniesiona na wysokość 22 centymetrów powyżej główki szyny tramwajowej. Wjazd i zjazd na wyniesioną jezdnię będzie się odbywać po rampie długości 3,7 m o pochyleniu 6%. Peron został wydzielony obrzeżem kamiennym. Ma 45 metrów długości i został wykonany z płyt granitowych oraz kostki betonowej.

Choć wykonawca prac - firma BUD BRUK z Czempinia ma czas na ukończenie inwestycji do końca maja (zakładany koszt to ponad 300 tysięcy złotych), wiele wskazuje na to, że pasażerowie z nowego przystanku będą jednak mogli skorzystać wcześniej. Kiedy?Z nieoficjalnych informacji wynika, że przystanek zostanie oddany do użytku jeszcze przed Wielkanocą. Obecnie trwają tu ostatnie prace wykończeniowe.

Przystanek wiedeński na ulicy Gwarnej nie jest jedynym, który powstaje w tym roku. Prawdopodobnie dołączą do niego dwa kolejne - zarezerwowano około 600 tysięcy złotych w budżecie miasta na ten cel. Nie wiadomo jeszcze w jakich lokalizacjach miałyby powstać takie przystanki. Propozycji jest 20: Rynek Jeżycki (2 szt.), Kraszewskiego (2 szt.), Plac Wiosny Ludów (1 szt.), Łąkowa (1 szt.), Różana (2 szt.), św. Czesława (2 szt.), Rynek Wildecki (4 szt.), Kosińskiego (2 szt.) Wspólna (2 szt.), Sielska (1 szt.), Kórnicka (1 szt.).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro