Reklama
Reklama

Matyi: zlikwidują dzikie parkingi przy centrum handlowym?

Być może w najbliższych miesiącach z terenu przy ulicy Matyi w sąsiedztwie centrum handlowego Poznań City Center znikną dzikie parkingi. Prawdopodobnie zastąpi je parking płatny.

W środę pisaliśmy o pomysłach mieszkańców, stowarzyszeń i organizacji na zagospodarowanie terenu Wolnych Torów (TUTAJ). Podsumowano bowiem konsultacje społeczne dotyczącego tego obszaru. Konkurs na zagospodarowanie kilkudziesięciu hektarów w centrum Poznania ma zostać ogłoszony do końca czerwca i rozstrzygnięty w tym roku.

Z konkursu wyłączono jednak działkę, na której obecnie funkcjonują dzikie parkingi. To teren w pobliżu ulicy Matyi i nowego centrum handlowego PCC. - Za chwilę zostanie ogłoszone postępowania przetargowe na wykonanie koncepcji zabudowy tej działki - mówi Roman Biniszkiewicz, dyrektor poznańskiego oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP. - Po otrzymaniu tej propozycji wystąpimy do miasta o wydanie warunków zabudowy - dodaje.

- Do tego czasu chcemy ten dziki parking zlikwidować - deklaruje Biniszkiewicz. Dziki parking prawdopodobnie stąd zniknie, ale wiele wskazuje na to, że zastąpi go bardziej uporządkowany i... płatny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
26.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro