Reklama
Reklama

Dębiec: utrudnienia komunikacyjne jednak dłużej

Utrudnienia komunikacyjne na ulicy Opolskiej na Dębcu miały potrwać do 16 kwietnia, ale dziś wiadomo, że się przedłużą. I to o tydzień.

Tydzień temu pisaliśmy o przedłużających się pracach na przejeździe kolejowym na ulicy Opolskiej na Dębcu. Mieszkańcy skarżyli się, że nie tylko nie mogą się tędy poruszać samochody, ale również piesi. Wykonawca prac wyjaśniał, że to "ze względów bezpieczeństwa", bo piesi przechodzili tędy nawet wtedy, gdy były opuszczone rogatki. Dodatkowo, 10 kwietnia, zamknięto przejazd ulicą Świerkową znajdującą się tuż przy ulicy Opolskiej. Prace miały trwać do środy, 16 kwietnia, ale dziś otrzymaliśmy informację, że jednak się przedłużą.

- Wykonawca zadania "Modernizacja linii kolejowej E 59 na odcinku Wrocław - Poznań etap III, odcinek Czempiń - Poznań" w związku z zamknięciem przejazdu kolejowego informuje o wydłużeniu terminu obowiązywania zamknięcia przejazdu i objazdu odcinka ul. Opolskiej w Poznaniu z uwagi na czas jaki jest konieczny na usunięcie występujących kolizji z sieciami uzbrojenia podziemnego - wyjaśnia Konsorcjum FCC AZVI DCM, wykonawca prac. Objazd wygląda tak jak dotychczas - ulicami Opolską - 28 Czerwca 1956 r. - Czechosłowacką oraz Południową - Górecką - Czechosłowacką.

Jeszcze w środę, 16 kwietnia, przywrócona zostanie przejezdność skrzyżowania ulic Opolskiej i Świerkowej. Zakończono już bowiem prace związane z projektowaną przebudową wodociągu. Przejazd kolejowy na ulicy Opolskiej będzie zamknięty jeszcze przez tydzień, do 23 kwietnia do godzin wieczornych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
9.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro