Reklama
Reklama

Junikowo: panel informacyjny z błędem. Zostanie poprawiony

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Na pętli tramwajowo-autobusowej na Junikowie pojawił się panel informacyjny w ramach Systemu Informacji Miejskiej. Nasz czytelnik zauważył, że jest na nim błąd. Wydział SIM zapewnia, że mapa zostanie poprawiona.

W różnych lokalizacjach Poznania znaleźć można panele informacyjne wchodzące w skład szerszego Systemu Informacji Miejskiej. Jest ich kilkadziesiąt i ułatwiają mieszkańcom, a przede wszystkim osobom przyjezdnym, zorientowanie się w okolicy. Jeden z takich paneli pojawił się niedawno przy pętli tramwajowo-autobusowej na Junikowie. Jest jednak na nim błąd.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Błąd na nowej tablicy, na dworcu Junikowo. Według mapy linia nr 77 dojeżdża do torów kolejowych, a przecież po integracji ZTM z ZUK Komorniki linia 77 kończy swój bieg na pętli Junikowo - napisał nasz czytelnik. Wydział Systemu Informacji Miejskiej wyjaśnia, że przez remonty takich zmian jest sporo. - Jeśli jednak rzeczywiście chodzi o zmianę wynikającą z integracji systemów transportowych, na pewno to sprawdzimy i naniesiemy zmiany - dowiadujemy się w wydziale.

Czy takich zgłoszeń jest więcej? - Przeważnie otrzymujemy je od osób, które wnikliwie sprawdzają mapy. To głównie przedstawiciele Rad Osiedli oraz osoby starsze, które podczas spacerów analizują to, co jest zawarte na panelach. Nas cieszy, że mieszkańcy wychwytują ewentualne drobne błędy i je poprawiamy. Zgłoszeń jednak zbyt wiele nie ma - zapewnia pracownik wydziału.

W najbliższym czasie w mieście nie pojawią się nowe panele informacyjne w ramach SIM. - Cztery panele zamontuje TRAKT w związku z otwarciem Bramy Poznania, ale nie będzie na nich takich informacji jak na innych panelach. Raczej będą to kwestie zabytków czy tego jak dostać się na poznański Trakt Królewsko-Cesarski. Nasze typowe panele informacyjne będą montowane ewentualnie w nowych lokalizacjach po zakończeniu ważnych inwestycji drogowych - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
94.96 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro