Reklama

PEKA: w tym roku nie doładujesz jej w biletomacie?

Już we wtorek pisaliśmy o zbliżającym się końcu KOMkart. Dorośli pasażerowie będą mogli je doładowywać tylko do końca kwietnia. Później konieczne będzie posiadanie karty PEKA. Mimo że 1 lipca system PEKA zacznie działać w mieście, w tym roku kart PEKA prawdopodobnie nie doładujemy w biletomatach.

We wtorek pisaliśmy o kończącej się "erze" KOMkart w Poznaniu. Od 1 maja będą mogły z nich korzystać wyłącznie dzieci od 6. do 13. roku życia. I to przejściowo - do momentu rozpoczęcia wydawania kart PEKA Junior, co ma nastąpić przed 1 lipca (więcej TUTAJ).

I choć mieszkańcy regularnie poruszający się komunikacją miejską na biletach sieciowych od 1 maja będą musieli kupować bilety na swoją kartę PEKA, nie będzie można jej doładować w obecnych biletomatach. Przynajmniej nie w tym roku. - Docelowo wszystkie biletomaty będą obsługiwały PEKĘ - wyjaśnia Bogusław Bajoński, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. - Mało tego, również parkomaty są dostosowywane do karty PEKA - dodaje.

Dostosowywanie biletomatów do systemu PEKA ma się rozpocząć w drugiej połowie 2014 roku i potrwa do pierwszych miesięcy 2015 roku. Poza 50 obecnymi maszynami pojawią się także nowe - będzie ich około 20.

Zarząd Transportu Miejskiego zapewnia, że na początku funkcjonowania systemu możliwości doładowywania kart będzie wiele. Już teraz w mieście działa ponad 70 punktów, w których sprzedaż biletów odbywa się właśnie na PEKĘ. W najbliższym czasie takich punktów ma być ponad 100.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro