Reklama
Reklama

Ogromna kolejka do NBP: po nowe monety z papieżem

fot. AgnesQ
fot. AgnesQ

We wtorek przed siedzibami Narodowego Banku Polskiego we wszystkich miastach można zobaczyć długie kolejki. Powód? Do sprzedaży trafiły monety wybite z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

Dla kolekcjonerów to prawdziwa gratka. Przed siedzibą NBP na al. Marcinkowskiego już w poniedziałek można było zobaczyć osoby stojące w kolejce do budynku. Wszystko po to,by kupić nowe monety wybite z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Sprzedaż ruszyła we wtorek, a co za tym idzie - kolejka jest dziś bardzo długa, ciągnie się nawet wzdłuż ulicy Podgórnej.

Obecnie kupić można monety o nominale 100 złotych (za 1650 zł), 500 złotych (za 7800 zł) oraz 10 złotych (za 125 złotych). Narodowy Bank Polski wyjaśnia, że moneta o nominale 500 złotych jest "numizmatyczną perłą". To pierwsza polska moneta ważąca kilogram wykonana ze srebra próby 999 i mająca 10 centymetrów średnicy. Do kas NBP trafiły także okazjonalne dwuzłotówki.

Następne kolejki będzie można zobaczyć na al. Marcinkowskiego prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. 24 kwietnia do sprzedaży trafią następne monety, tym razem upamiętniające setną rocznicę urodzin Jana Karskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro