Reklama
Reklama

Poznań City Center: zlikwidowali przechowalnie bagażu. "To spore utrudnienie"

fot. Elżbieta Skowron

Choć gdy otwarto centrum handlowe Poznań City Center stanowiące część Poznania Głównego działały tu przechowalnie bagażu, zostały zamknięte. Nasza czytelniczka skarży się, że teraz jedyną opcją pozostawienia torby w bezpiecznym miejscu jest skrytka w holu dworca, którą trzeba opłacić za dobę.

Przechowalnie bagażu i szatnie działały w Poznań City Center od momentu otwarcia centrum handlowego. Było to pomocne dla osób, które czekały na pociąg i równocześnie chciały zaglądnąć do sklepów na terenie obiektu. Mogły zostawić bagaże w bezpiecznym miejscu i bez nich spokojnie spacerować po PCC. Przechowalnie jednak zamknięto.

- Ostatnio będąc w podróży chciałam skorzystać z przechowalni bagażu w Poznań City Center. Już wcześniej z nich korzystałam, więc wiedziałam, że są dwa takie miejsca w PCC. Jednak tym razem bezskutecznie krążyłam po centrum handlowym - przechowalnie zostały zlikwidowane, a na ich miejscu pojawiły się oczywiście sklepy - pisze Ania, nasza czytelniczka. - Szkoda, że zabrano możliwość pozostawienia bagażu - w końcu wydawałoby się, że budując takie centrum przy dworcu, chce się zachęcić podróżujących do zakupów - dodaje.

Jak wyjaśnia Ania, jedyna opcja pozostawienia bagażu w bezpiecznym miejscu to obecnie skrytka na dworcu. - Nie są one jednak płatne za godzinę, a za dobę - w przeciwieństwie do zlikwidowanych przechowalni, gdzie godzina kosztowała bodajże 2 zł. To spore utrudnienie - kończy.

Skontaktowaliśmy się z kierownictwem centrum handlowego i jak się okazało, przechowalnie zniknęły jeszcze "za czasów" poprzedniego zarządcy obiektu. - Przechowalnia bagażu, która wcześniej funkcjonowała na terenie Poznań City Center, zakończyła swą działalność jeszcze gdy centrum było zarządzane przez poprzedniego właściciela, więc trudno mówić mi o powodach dlaczego tak się stało - przyznaje Norbert Fijałkowski, dyrektor centrum.

- Z naszej strony widzimy potrzebę oferowania takich usług, zarówno dla naszych klientów jak i pasażerów dworców kolejowego i autobusowego. O ile tylko znajdziemy odpowiedniego operatora takich usług będziemy starali się ponownie uruchomić tego rodzaju serwis - zapewnia.

Kiedy? Tego nie wiadomo.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro