Poznanianki zagrają z AZS AWFiS Gdańsk o awans do I ligi

Drugoligowe szczypiornistki AZS AWF Volkswagen Poznań w ostatnim meczu sezonu przegrały we własnej hali z zespołem MKS Kusy Baltica Szczecin 25:30 i po przerwie świątecznej zagrają baraż z AZS AWFiS Gdańsk o awans do I ligi.

- Zagrałyśmy słabo w obronie, a i w ataku zbyt często na przeszkodzie stawały nam słupki bramki. Przy agresywnej grze przeciwniczek w defensywie zabrakło też z naszej strony gry bez piłki - podsumowała spotkanie rozgrywająca AZS AWF Volkswagen Poznań, Kamila Wrona.

Pomimo sobotniej porażki szczypiornistki ze stolicy Wielkopolski wygrały swoja grupę II ligi i przed nimi mecze barażowe o grę w I lidze. Przeciwnikiem poznanianek będzie drużyna AZS AWFiS Gdańsk. - Walczymy w barażach. Zwycięzca dwumeczu zagra w następnym sezonie w I lidze - powiedział trener AZS AWF Volkswagen Poznań, Stanisław Igel. Najprawdopodobniej spotkania z zespołem z Gdańska rozegrane zostaną tuż po przerwie świątecznej.

AZS AWF Volkswagen Poznań - MKS Kusy Baltica Szczecin 25:30 (12:13)