Reklama
Reklama

Juwenalia 2014 przy INEA Stadionie!

Pochód Juwenaliowy 2010 | fot. ŁO
Pochód Juwenaliowy 2010 | fot. ŁO

Po wielu latach zmieni się w tym roku lokalizacja i data poznańskich Juwenaliów. Impreza odbędzie się na początku czerwca na terenach przy INEA Stadionie.

Informacje o zmianie lokalizacji pojawiły się dziś na stronie Juwenaliów w serwisie Facebook. Tegoroczna edycja imprezy ma się odbyć na terenach wokół INEA Stadionu - Potwierdzam, że w tym roku wyprowadzamy się ze stadionu AZS. Wynika to z tego, że w ostatnich latach zmienia się formuła samych Juwenaliów. W tej chwili jest to bardziej festiwal miejski, a nie tylko impreza studencka - tłumaczy Krzysztof Paisert, rzecznik prasowy imprezy. Nowa lokalizacja to przede wszystkim więcej miejsca - Stadion AZSu stał się po prostu za mały. W nowej lokalizacji będziemy mogli zrobić trzy niezależne wejścia, pojawią się cztery sceny. Scena główna, scena dla zespołów studenckich, a także dwie sceny w namiotach z muzyką klubową - dodaje Paisert.

Wiadomo, że zmiany mogły dojść do skutku dzięki pozyskaniu nowego sponsora strategicznego - Mogę już w tej chwili ujawnić, że naszym nowym sponsorem jest Grupa Żywiec - mówi Paisert. W tej chwili nie jest jeszcze znany plan koncertów, ale podobnie jak w latach ubiegłych każdy dzień przeznaczony będzie dla fanów innej muzyki - Pierwszy dzień to będzie dzień studencki, piątek to muzyka elektroniczna, sobota dla fanów rockowego grania, a na zakończenie dzień w rytmach hip-hopu i reagge - mówi Paisert. Pierwsi artyści tegorocznych Juwenaliów zostaną wkrótce ujawnieni.

Istotną zmianą jest też zmiana terminu imprezy. Zazwyczaj odbywała się ona w maju, a tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 5 do 9 czerwca - Przyznam, że po prostu spojrzeliśmy w kalendarz i okazało się, że maj jest tak wypełniony różnego rodzaju imprezami, że postanowiliśmy Juwenalia przenieść na początek czerwca. Zobaczymy, jak na zmianę zareaguje nasza publika - podsumowuje Paisert.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
33.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro