Reklama
Reklama

CH Łacina: budowa jeszcze nie ruszyła. Powierzchnie wynajęte w blisko 90%

300 sklepów, w tym 40 wielko- i średniopowierzchniowych, 220 butików i 40 restauracji oraz kawiarni mieścić się będzie w centrum handlowym Łacina, którego budowa ma się rozpocząć w najbliższych tygodniach przy rondzie Rataje. Powierzchnie handlowe są tu wynajęte już w blisko 90%.

Pod koniec lutego rozpoczęto przeprowadzać prace porządkowe na terenie przy rondzie Rataje, gdzie powstawać będzie centrum handlowe Łacina. Roboty już się zakończyły, ale wciąż nie wbito tu "pierwszej łopaty" pod inwestycję. - Prace budowlane się nie zaczęły, ponieważ czekamy na stanowisko miasta w kwestii ulicy Milczańskiej - mówi Aleksander Rosa reprezentujący inwestora Łaciny. Przypominamy, że mieszkańcy okolic ulicy Milczańskiej nie zgadzają się na poszerzenie trasy, przy której mieszkają obawiając się, że stanie się to ulica przelotowa (piszemy o tym m.in. TUTAJ).

- Przed rozpoczęciem budowy chcemy wiedzieć jakie jest stanowisko miasta w sprawie układu komunikacyjnego - zapewnia Rosa. - Już teraz, przed początkiem budowy, mamy wynajęte blisko 90% powierzchni handlowych w Łacinie - dodaje.

Wśród dotychczasowych najemców w obiekcie są marki: Carrefour, Leroy Merlin, Multikino, Van Graaf, Pure Jatomi Fitness, H&M, C&A, Reserved, Mango, Tally Weijl, Benetton, List, Caterina, Gerry Weber, Vistula, Solar, Diverse, Kazar, Deichmann, Euro RTV Agd, Sephora, Rossmann, Sinsay, Tatuum, House, Armani Jeans, Hexeline, Tatuum, Nike, Adidas, Ecco, Clarks, Home & You, Almi Décor, Duka, Ispot, Sony Center, Kruk, Apart, Swarovski, Swatch, Hour Passion, Pandora, Bierhalle, Costa Coffee, Hana Sushi, Mc Donald’s, Sphinx, Chłopskie Jadło, a to wciąż nie koniec.

W kwietniu poinformowano, że podpisano umowę z grupą Inditex, której sklepy zajmą w Łacinie 6250 metrów kwadratowych. Blisko połowę z tej powierzchni zajmie dwupiętrowy sklep Zara. Kolejne sklepy grupy, które się tutaj znajdą to Bershka, Pull&Bear, Massimo Dutti, Zara Home, Stradivarius i Oysho.

Obiekt ma być gotowy wiosną 2016 roku. Powierzchnia najmu w budynku wynosić będzie blisko 100 tysięcy metrów kwadratowych GLA. Łacina ma się wyróżniać nie tylko wielkością, ale też zastosowanymi tu rozwiązaniami ekologicznymi i architektonicznymi. Będzie to m.in. pierwsze centrum handlowe w Polsce, w którym witryny sklepowe będą mieć 8 metrów wysokości. Na zewnątrz znajdą się kawiarniane i restauracyjne ogródki umiejscowione na tarasach. Mają się tutaj pojawić również fontanna i amfiteatr.

Autorem projektu Łaciny są architekci z pracowni RTKL, którzy na swoim koncie mają m.in. warszawską Arkadię oraz moskiewskie Metropolis.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro