Reklama

W Kórniku zakwitły magnolie. Szybciej niż zwykle

fot. Andrzej Trzmiel
fot. Andrzej Trzmiel

W sobotę i niedzielę w Arboretum Kórnickim, w którym oglądać można wiele odmian magnolii, pojawiło się mnóstwo turystów. Wszystko przez to, że w tym roku te piękne kwiaty rozkwitły szybciej niż zwykle. Przez to "Dni Magnolii" przeniesiono z początku maja na połowę kwietnia.

Arboretum Kórnickie od lat słynie z pięknych magnolii, które rozkwitają tu wiosną. Kórnik zaprasza wszystkich miłośników pięknych roślin do odwiedzania swojego niezwykłego ogrodu. Jest kwieciście, kolorowo, kwitną magnolie, wiśnie, forsycje i wiele innych pięknych krzewów. To prawdziwy raj dla amatorów fotografii.

I choć tradycyjnie magnolie są w pełni rozkwitu na przełomie kwietnia i maja, w tym roku kwiaty pojawiły się wcześniej. Dlatego pracownicy ogrodu zdecydowali się przyspieszyć "Dni Magnolii" odbywające się tutaj przeważnie w długi majowy weekend. - Jeśli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego (czyli temperatury nie będą szalone i mam na myśli zarówno przymrozki jak i powyżej 20 stopni) to kwitnienie potrwa do Wielkanocy - wyjaśniają pracownicy Arboretum.

Już w sobotę i niedzielę pojawiło się tutaj mnóstwo turystów. Prawdopodobnie kolejni przyjadą do Kórnika w tym tygodniu. Jest szansa, że w długi majowy weekend również pojawią się tutaj nowe "atrakcje". - O tej porze mogą kwitnąć już lilaki, których święto planowaliśmy na połowę maja - dodają.

Arboretum jest obecnie czynne od 10.00 do 18.00 (w kwietniu), a w maju i czerwcu do 19.00. Za bilety wstępu zapłacimy 6 złotych (normalny), 4 złote (ulgowy) lub 15 złotych (rodzinny). Dzieci do lat 6 wchodzą do Arboretum za darmo.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro