Reklama

250 starszych szeregowych w SPWL

fot. chor. Marcin Szubert / SPWL w Poznaniu
fot. chor. Marcin Szubert / SPWL w Poznaniu

Aż 250 starszych szeregowych zakończyło pierwszy etap szkolenia w Wielkopolskiej Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu i jest w połowie drogi do korpusu podoficerskiego.

Kandydaci na podoficerów rozpoczęli półroczne szkolenie w Poznaniu na początku stycznia. Pierwszy etap odbywa się w poznańskiej Szkole Podoficerskiej i obejmuje 400 godzin szkolenia oraz przygotowuje starszych szeregowych do objęcia pierwszych stanowisk podoficerskich - dowódców drużyn i załóg. Pierwszy etap szkolenia zakończyły egzaminy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Gratuluję Wam osiągniętych ocen. Przed Wami kolejne trzy miesiące ciężkiej pracy. Nie ma innej drogi do korpusu podoficerskiego jak przez maksymalne zaangażowanie w szkolenie. Jesteście najlepszymi starszymi szeregowymi w Wojsku Polskim i dlatego tu jesteście - podsumował na zbiórce żołnierzy okres szkolenia ogólnego kursu na pierwszy stopień podoficerski komendant poznańskiej Szkoły Podoficerskiej, starszy chorąży sztabowy Marek Kajko.

Po pomyślnie zdanych egzaminach z zakresu szkolenia ogólnego słuchacze przekroczyli półmetek batalii o pierwszy stopień podoficerski - kaprala. Na szkolenie specjalistyczne słuchacze udali się do specjalistycznych centrów szkolenia. Jeśli zaliczą szkolenia to za trzy miesiące wrócą do Poznania po upragnione świadectwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro