Reklama
Reklama

Orła Białego: "skup aut" wciąż działa. Jest pozew

28 lutego firma prowadząca "skup aut" na miejskim parkingu położonym na osiedlu Orła Białego miała opuścić zajmowany teren. Jest połowa kwietnia, a skup wciąż tu działa. Spółdzielnia złożyła już pozew w sądzie o opróżnienie i wydanie terenu.

W lutym pisaliśmy o "skupie aut" działającym na terenie w pobliżu stacji benzynowej BP na osiedlu Orła Białego. Na działalność firmy skarżą się bowiem mieszkańcy. Tłumaczono, że nie tylko zabrano część miejsc parkingowych, gdy w okolicy trudno jest znaleźć wolną przestrzeń do zostawienia auta, ale też samochody przeznaczone na sprzedaż utrudniają życie mieszkańcom.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Spółdzielnia mieszkaniowa Osiedle Młodych po skargach od mieszkańców wypowiedziała firmie umowę. Nastąpiło to w listopadzie 2013 roku. Zgodnie z dokumentem skup aut miał zniknąć z tego terenu do 28 lutego 2014 roku. Ale tak się nie stało. - O ile mi wiadomo mieli się wynieść do końca lutego, mamy prawie połowę kwietnia i nic się nie dzieje - napisał do nas czytelnik.

Iwona Ossowska ze spółdzielni Osiedle Młodych przyznaje, że sprawa trafiła na drogę sądową. Najpierw wysłano do firmy przedsądowe wezwanie do opuszczenia terenu. - W marcu złożono natomiast pozew w Sądzie Rejonowym o opróżnienie i wydanie tego terenu - mówi Ossowska. Procedura obecnie trwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
29.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro