Reklama
Reklama

Orła Białego: "skup aut" wciąż działa. Jest pozew

28 lutego firma prowadząca "skup aut" na miejskim parkingu położonym na osiedlu Orła Białego miała opuścić zajmowany teren. Jest połowa kwietnia, a skup wciąż tu działa. Spółdzielnia złożyła już pozew w sądzie o opróżnienie i wydanie terenu.

W lutym pisaliśmy o "skupie aut" działającym na terenie w pobliżu stacji benzynowej BP na osiedlu Orła Białego. Na działalność firmy skarżą się bowiem mieszkańcy. Tłumaczono, że nie tylko zabrano część miejsc parkingowych, gdy w okolicy trudno jest znaleźć wolną przestrzeń do zostawienia auta, ale też samochody przeznaczone na sprzedaż utrudniają życie mieszkańcom.

Spółdzielnia mieszkaniowa Osiedle Młodych po skargach od mieszkańców wypowiedziała firmie umowę. Nastąpiło to w listopadzie 2013 roku. Zgodnie z dokumentem skup aut miał zniknąć z tego terenu do 28 lutego 2014 roku. Ale tak się nie stało. - O ile mi wiadomo mieli się wynieść do końca lutego, mamy prawie połowę kwietnia i nic się nie dzieje - napisał do nas czytelnik.

Iwona Ossowska ze spółdzielni Osiedle Młodych przyznaje, że sprawa trafiła na drogę sądową. Najpierw wysłano do firmy przedsądowe wezwanie do opuszczenia terenu. - W marcu złożono natomiast pozew w Sądzie Rejonowym o opróżnienie i wydanie tego terenu - mówi Ossowska. Procedura obecnie trwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
3.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro