Reklama
Reklama

Kara finansowa dla Lecha za racowisko

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Lech Poznań został ukarany przez Komisję Ligi karą finansową w wysokości 20 tys. zł za odpalenie przez kibiców rac na INEA Stadionie podczas meczu z Jagiellonią Białystok.

Kibice Lecha Poznań z tzw. "Kotła" przed meczem z Jagiellonią Białystok na balkonie trybuny zawiesili wielki transparent z napisem "Kolejorz w końcu", a wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego zaprezentowali kartoniadę ze słowem "Odpali". Następnie odpalili race oraz petardy hukowe zakazane przez UEFA i polskie prawo.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Komisja Ligi ukarała za ten incydent poznański klub karą finansową w wysokości 20 tys. zł. Natomiast policja wystąpiła do wojewody wielkopolskiego z wnioskiem o przeprowadzenie jednego meczu Kolejorza na INEA Stadionie bez kibiców na trybunach. Policja równocześnie prowadzi postępowanie w sprawie odpalenia rac. Funkcjonariusze ustalają tożsamość osób, które uczestniczyły w tym incydencie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro