Reklama
Reklama

Poznań: przystań w Starym Porcie zacznie działać w maju

W połowie maja ma zacząć działać przystań w Starym Porcie na Warcie w Poznaniu. Będzie funkcjonować przynajmniej przez cztery miesiące dzięki finansowaniu z konkursu Centrum Warte Poznania. - Znudziło nam się czekanie na docelową marinę i dlatego zawalczyliśmy o tymczasową - mówi Konrad Dąbrowski, komendant HOKTW w Poznaniu.

Już kilka dni temu informowaliśmy, że pomysł stworzenia przystani w Starym Porcie na Warcie otrzymał 52 tysiące złotych dofinansowania w konkursie Centrum Warte Poznania. - Chcemy, aby przystań zaczęła działać w połowie maja. Ma funkcjonować przynajmniej cztery miesiące. Jeśli uda nam się zdobyć dodatkowe środki, być może będziemy mogli przedłużyć jej funkcjonowanie do października - mówi Konrad Dąbrowski, komendant HOKTW w Poznaniu.

Na przystani prawdopodobnie pojawią się pomosty, które wcześniej można było zobaczyć na Warcie w pobliżu KontenerART. - Niestety miejsce, w którym dotychczas lokalizowano pomosty nie jest najlepsze. Kłody pojawiające się w rzece mogą bowiem uszkodzić jednostkę znajdującą się przy pomoście. Dodatkowo zdarzało się, że w nocy pojawiały się tutaj pijane osoby, które interesowały się pozostawionymi tutaj jednostkami pływającymi. My chcielibyśmy te pomosty wykorzystać w Starym Porcie. Po pierwsze byłaby tutaj 24-godzinna ochrona, a poza tym mogłoby się tutaj zatrzymać znacznie więcej jednostek. Ważna jest również kwestia bezpieczeństwa - dodaje.

Jeśli wykorzystanie istniejących pomostów będzie możliwe, część pieniędzy uda się zaoszczędzić. - Wtedy wykorzystamy je na prowadzenie animacji dla mieszkańców. Chcemy organizować konkursy i pokazać mieszkańcom, że rzeka to miejsce idealne do relaksu. Wśród nagród ma być np. możliwość zobaczenia Poznania z pokładu jednostki pływającej - tłumaczy.

Poznańscy wodniacy od lat walczą o to, by stworzyć w naszym mieście marinę z prawdziwego zdarzenia. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ. - Znudziło nam się czekanie na docelową marinę i dlatego zawalczyliśmy o tymczasową. Jest to jednak szansa na to, by pokazać, że warto spędzać czas nad rzeką i warto zainwestować w takie miejsce w naszym mieście. Tym bardziej, że marina na Wilczym Młynie byłaby idealna do połączenia turystyki wodnej ze zwiedzaniem fortów - kończy.

Wszelkie informacje o powstawaniu przystani oraz atrakcjach, jakie mają się na niej odbywać będą umieszczane TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro