Reklama

Dębiec: zamknęli przejazd kolejowy dla pieszych, "ze względów bezpieczeństwa"

W marcu zamknięto przejazd kolejowy na ulicy Opolskiej na Dębcu. Kierowcy muszą korzystać z drugiego przejazdu - na ulicy Czechosłowackiej. Utrudnienia miały trwać dwa tygodnie, ale się przedłuży i... jeszcze bardziej skomplikowały życie mieszkańcom. Torów w tym miejscu nie mogą bowiem przekraczać również piesi.

W połowie marca zamknięto przejazd kolejowy na ulicy Czechosłowackiej na Dębcu. Utrudnienia były spowodowane koniecznością przeprowadzenia prac w ramach modernizacji linii kolejowej Czempiń - Poznań. Chodzi m.in. o budowę tunelu pod torami kolejowymi. To właśnie tunelem w przyszłości poruszać się będą auta.

Po kilku dniach przejazd ponownie udostępniono kierowcom, ale w zamian zamknięto ten na ulicy Opolskiej, bliżej pętli tramwajowej. - Zamknięcie odcinka ulicy związane jest z modernizacją linii kolejowej E59 na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Opolskiej. Objazd zamkniętego odcinka ulicy prowadzony jest dla każdego z obszarów pomiędzy zamkniętym przejazdem odpowiednio ulicami: Opolską - 28 Czerwca 1956 r. - Czechosłowacką oraz ulicami Południową - Górecką - Czechosłowacką - informowało Konsorcjum FCC AZVI DCM, wykonawca prac.

Utrudnienia miały potrwać dwa tygodnie - do początku kwietnia. Trwają jednak do dziś. A co więcej, pojawiły się znaczące zmiany dla pieszych. 1 kwietnia zabroniono w tym miejscu przekraczać tory właśnie pieszym. - Przejście piesze pod torowiskiem w kierunku ul. Południowej też jest nieczynne i nie pozostaje nic innego jak przejście do ul.28 czerwca 1956 roku i skrzyżowania z ul.Czechosłowacką, żeby "przeprawić" się na drugą stronę przejazdu kolejowego - napisał do nas Przemysław. - Czy można o takich zmianach informować z wyprzedzeniem? Czy można poznać, o ile nie jest to tajemnica, harmonogram prac? Co do kiedy będzie zamknięte, nieczynne, nieprzejezdne - dodaje.

Jak się okazuje, piesi nie mogą poruszać się po przejeździe "ze względów bezpieczeństwa". - Ruch pieszy na przejeździe kolejowym na ul. Opolskiej został zamknięty ze względów bezpieczeństwa wokół przejazdu z uwagi na notoryczne niezachowywanie przez pieszych przepisów regulujących ruch na przejeździe (przekraczanie zamkniętych rogatek) - wyjaśnia wykonawca prac.

Prace mają potrwać do 16 kwietnia, a od czwartku (10 kwietnia) mieszkańców tego rejonu czekają kolejne utrudnienia. Od rana wprowadzono tu objazd odcinka ulicy Świerkowej. - Prowadzony jest odpowiednio ulicami Czechosłowacką i Morelową. Przewidywany czas zamknięcia - 16 kwietnia 2014 roku - kończy wykonawca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro