Reklama
Reklama

Rocznica katastrofy smoleńskiej: będzie Marsz Milczenia

fot. Adrian Potrawiak
fot. Adrian Potrawiak

W czwartek przypada czwarta rocznica katastrofy smoleńskiej. W Poznaniu, podobnie jak w innych miastach, odbywać się będą uroczystości związane z tym wydarzeniem. Na 17.00 zaplanowano mszę świętą. Około 18.00 jej uczestnicy przejdą w Marszu Milczenia pod Pomnik Ofiar Katynia i Sybiru.

Poznański Klub Gazety Polskiej zaprasza poznaniaków na obchody czwartej rocznicy katastrofy smoleńskiej, które odbędą się w czwartek, 10 kwietnia. W ubiegłym roku uroczystości zorganizowano w Poznaniu już 9 kwietnia, ponieważ dzień później członkowie klubu GP wyjeżdżali na centralne obchody do Warszawy.

Tegoroczne poznańskie uroczystości rozpoczną się o godzinie 17.00 mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry 11. - Mszę św. odprawi kapelan Klubu ks. Krzysztof Biernat. Po mszy w Marszu Milczenia przejście pod Pomnik Ofiar Katynia i Sybiru. Pod Pomnikiem odbędzie się Apel Pamięci. Na zakończenie uroczystości pod pomnikiem, po modlitwach za Ofiary Tragedii, zapalenie zniczów i złożenie kwiatów - informuje Poznański Klub Gazety Polskiej.

W czwartek główne obchody rocznicowe zaplanowano w Warszawie. W programie są m.in. msza święta, apel pamięci przed Pałacem Prezydenckim, wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, pokaz filmu Anity Gargas "Anatomia upadku. Część 2" oraz Marsz Pamięci.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro