Reklama
Reklama

Licealiści posprzątali fort na Piątkowie

W poniedziałek poznańscy licealiści wzięli udział w wiosennych porządkach na terenie Fortu Va na poznańskim Piątkowie. Porządki były możliwe dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Kernwerk i miejskimi urzędnikami.

Teren fortu przez wielu mieszkańców Poznania uznawany jest za wysypisko śmieci, na którym bezpłatnie można pozbyć się odpadów - W ciągu ostatnich lat z terenu fortu zostało usunięte ponad 250 ton gruzu i śmieci. To co dziś zbierzemy, to są rzeczy, które zostały tu podrzucone w ciągu ostatnich miesięcy - tłumaczył Krzysztof Kłoskowski, reprezentujący Stowarzyszenie Kernwerk. Licealiści nie ukrywali, że sprzątanie fortu to dla nich dzień wolny od lekcji - Bądźmy szczerzy, nie mamy lekcji i korzystamy z tego, ale jednak trzymam się tego, że chcę pomagać - mówiła jedna z uczennic.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Akcję sprzątania fortu wsparli miejscy urzędnicy, którzy dostarczyli worki na śmieci oraz rękawiczki, a także zapewnili odbiór zebranych odpadów - Akcja, którą zainicjowało stowarzyszenie, wpisuje się w proekologiczne akcje prowadzone przez urząd - tłumaczy Mateusz Dzioba z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro