Reklama
Reklama

Licealiści posprzątali fort na Piątkowie

W poniedziałek poznańscy licealiści wzięli udział w wiosennych porządkach na terenie Fortu Va na poznańskim Piątkowie. Porządki były możliwe dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Kernwerk i miejskimi urzędnikami.

Teren fortu przez wielu mieszkańców Poznania uznawany jest za wysypisko śmieci, na którym bezpłatnie można pozbyć się odpadów - W ciągu ostatnich lat z terenu fortu zostało usunięte ponad 250 ton gruzu i śmieci. To co dziś zbierzemy, to są rzeczy, które zostały tu podrzucone w ciągu ostatnich miesięcy - tłumaczył Krzysztof Kłoskowski, reprezentujący Stowarzyszenie Kernwerk. Licealiści nie ukrywali, że sprzątanie fortu to dla nich dzień wolny od lekcji - Bądźmy szczerzy, nie mamy lekcji i korzystamy z tego, ale jednak trzymam się tego, że chcę pomagać - mówiła jedna z uczennic.

Akcję sprzątania fortu wsparli miejscy urzędnicy, którzy dostarczyli worki na śmieci oraz rękawiczki, a także zapewnili odbiór zebranych odpadów - Akcja, którą zainicjowało stowarzyszenie, wpisuje się w proekologiczne akcje prowadzone przez urząd - tłumaczy Mateusz Dzioba z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro