Reklama

Górczyńska: wielkie dzikie wysypisko. Mieszkańcy podrzucają śmieci

fot. Natalia

Przy ulicy Górczyńskiej powstało wielkie dzikie wysypisko śmieci. Poinformowała nas o tym czytelniczka, która twierdzi, że mimo zgłoszenia sprawy strażnikom miejskim, nie podjęli oni działania. SM zapewnia, że fragment terenu raz był już sprzątany, ale śmieci pojawiają się tutaj ponownie.

- Prosiłabym o pomoc w walce z nielegalnym wysypiskiem śmierci, które powstało na końcu ulicy Górczyńskiej. Interweniowałam w tej sprawie wiele razy ale straż miejska nie raczyła przyjechać, a góra śmierci rośnie z dnia na dzień - napisała do nas czytelniczka, Natalia.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Skontaktowaliśmy się w tej sprawie ze strażą miejską. Ta zapewnia, że interwencję podjęła. - Problem dotyczy własności terenu - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik SM. - Część jest miejska i informacja na ten temat była przekazana do Wydziału Gospodarowania Nieruchomościami UMP na początku marca i jeszcze w tym samym miesiącu odbyło się porządkowanie. Niestety nowych śmieci przybyło i problem powrócił - dodaje.

W przypadku drugiej części terenu sprawa jest bardziej skomplikowana. - Jest to teren prywatny. Wysłaliśmy już dwa pisma w sprawie konieczności sprzątnięcia odpadów i nic. Prawdopodobnie skończy się wnioskiem o ukaranie do Sądu - tłumaczy.

Piwecki podkreśla jednak, że taki wygląd teren przy ulicy Górczyńskiej zawdzięcza przede wszystkim mieszkańcom okolicy. - Nasze interwencje nie pomogą, gdyż nikt z Warszawy czy Szczecina tych śmieci tam nie podrzucił. To zrobili okoliczni mieszkańcy. Czy nikt nie widział osoby podrzucającej tam odpady?? Trudno w to uwierzyć - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
1.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro