Reklama

Nowe ZOO szuka imienia dla samiczki tapira anta

Kąpiele tapirów | fot. Nowe ZOO
Kąpiele tapirów | fot. Nowe ZOO

Antosia, Gryzia, Luna, Funia, Lala, Gloria, Lusia, Kluska czy Łucja - poznaniacy puścili wodze fantazji i wymyślają imię dla samiczki tapira anta, która urodziła się w grudniu w Nowym ZOO. Starsze osobniki już kąpią się w stawie na wybiegu, ale dla kilkumiesięcznej samiczki woda jest jeszcze za zimna. Poszukiwanie imienia nie jest jedyną akcją ZOO.

Nowe ZOO to miejsce, które jest chętnie odwiedzane przez poznaniaków niezależnie od pory roku, ale właśnie wiosną i latem cieszy się największą popularnością. Zachęcają do tego m.in. nowi mieszkańcy ogrodu zoologicznego.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Jednym z nich jest samiczka tapira anta, która przyszła na świat w grudniu 2013 roku. Na wybiegu można obecnie oglądać starsze osobniki. - Samiec Gwizdek oraz młoda samica Pocahontas mogły wreszcie zakosztować pierwszej wiosennej kąpieli, a potem pohasać po wybiegu. Dorosła samica Madzia i jej młodsze dziecko - samiczka zostały na razie w stajni (dla malutkiej temperatura wody była jednak z niska) - wyjaśniają pracownicy Nowego ZOO.

Obecnie trwa poszukiwanie imienia dla małej samiczki. ZOO poszukiwania rozpoczęło na swoim profilu na Facebooku i... pojawiło się mnóstwo propozycji. Wśród nich m.in. Antosia, Gryzia, Luna, Funia, Lala, Gloria, Lusia, Kluska czy Łucja. Swoje propozycje wciąż można składać właśnie na Facebooku (TUTAJ).

Może zainspiruje Was krótkie nagranie przedstawiające starsze tapiry pływające w stawie na swoim wybiegu. Co ciekawe, przegonić je stąd chciał... bardzo odważny ptak, bernikla kanadyjska.

Poszukiwanie imienia dla samiczki nie jest jedyną akcją prowadzoną obecnie przez ZOO. Wciąż przygotowywana jest Motylarnia, w której każdego roku zwiedzający mogą z bliska zobaczyć żywe motyle. Aby miały dobre warunki do życia potrzebne są duże rośliny. Jeśli posiadasz roślinę doniczkową, która jest za duża dla twojego mieszkania, skontaktuj się z ZOO pod numerem telefonu 61 87 33 998. Pracownicy ogrodu odbiorą roślinę ze wskazanego miejsca własnym transportem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
36.31 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro