Reklama

Poznań City Center: mimo zakazu parkują na chodniku. Już niedługo

fot. czytelnik

W połowie marca na chodniku przy galerii Poznań City Center pojawił się znak informujący o zakazie zatrzymywania się na chodniku i jezdni. I choć na zdjęciach naszego czytelnika widać kilka aut zaparkowanych na chodniku straż miejska zapewnia, że obecnie takie sytuacje zdarzają się sporadycznie. A niedługo przestaną się zdarzać, bo wjazd na chodnik będzie utrudniony.

Do niedawna dziesiątki samochodów każdego dnia czekały na właścicieli tuż przed drzwiami galerii Poznań City Center. Zamiast stać na płatnym parkingu - stały na bezpłatnym chodniku. O problemie pisaliśmy już w lutym.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Od 17 marca za parkowanie na chodniku przy Poznań City Center można dostać 1 punkt karny, blokadę na koło i mandat w wysokości 100 złotych. Przez weekend poprzedzający ten dzień strażnicy miejscy informowali kierowców o zmianie przepisów, nie wszyscy bowiem zwrócili uwagę na nowy znak drogowy ustawiony na chodniku. Najpierw kierowcy mandatów nie dostawali mandatów, a wyłącznie "żółte kartki". 17 marca łagodne traktowanie jednak się skończyło. Na kołach zaparkowanych przed wejściem do galerii handlowej samochodów wylądowały blokady. Było ich jednak tylko kilka - akcja informacyjna przyniosła rezultat.

Według naszego czytelnika pod drzwiami galerii wciąż jednak parkują auta. Widać to na załączonych zdjęciach. - Niestety każdego dnia próbuje tam zaparkować wielu kierowców. Wczoraj ukarano 15 osób, a normalnie w ciągu dnia jest ich nawet 30 - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik poznańskiej straży miejskiej. - Porównując jak wyglądał tu chodnik miesiąc temu i jak wygląda obecnie można jednak powiedzieć, że teraz jest zdecydowanie lepiej niż było. Nasi strażnicy tu interweniują i zakładają blokady na koła. Zapewniam, że będą to robić do skutku - dodaje.

Ale już niedługo kierowcy nie będą mieli jak wjechać na chodnik w tym miejscu. - Nasze obecne działania można nazwać doraźnymi. Wkrótce jednak wzdłuż krawężnika pojawią się donice oraz ławki, które utrudnią wjeżdżanie na chodnik. Dodatkowo na nasz wniosek wyznaczone tu zostaną miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych, bo takich tu nie było - zauważa.

Kierowcy, którzy przyjeżdżają na zakupy do centrum handlowego mają do dyspozycji wielopoziomowy parking na 1500 aut. Godzina parkowania kosztuje na nim 3 złote.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro