Reklama
Reklama

Palacza: To już pewne. Zamiast Domu "Asystent" będzie market

fot. Nishio Poznań
fot. Nishio Poznań

W sierpniu ubiegłego roku Politechnika Poznańska sprzedała kompleks budynków przy ulicy Palacza 18. W jednym z nich mieścił się Dom Gościnny Asystent. Jak udało nam się ustalić - powstanie tu nowy market znanej sieci. Rozbiórka już się rozpoczęła.

W grudniu 2011 roku pisaliśmy o budynkach Politechniki Poznańskiej przy ulicy Palacza 18, które uczelnia wystawiła na sprzedaż. W skład nieruchomości przeznaczonej do sprzedania wchodziły budynek A o powierzchni użytkowej blisko 3000 metrów kwadratowych, budynek B o podobnej powierzchni oraz kompleks budynków garażowych o powierzchni 250 metrów kwadratowych.

Cenę wywoławczą ustalono na poziomie 12,5 mln złotych. Przetargów było kilka, ostatecznie na początku sierpnia 2013 roku obiekty udało się sprzedać. - Uzyskaliśmy za nie kwotę w wysokości 8,8 miliona złotych - mówił nam wówczas dr Janusz Napierała, kanclerz Politechniki Poznańskiej. - Teren nabyła firma Lidl - dodał.

Jak udało nam się ustalić, na terenie przy ulicy Palacza 18 powstanie nowy market znanej sieci. - Prace rozbiórkowe konieczne do przygotowania terenu przed budową sklepu Lidl przy ul. Palacza już się rozpoczęły. Ich zakończenie planujemy na trzeci kwartał 2014 roku - wyjaśnia Patrycja Kamińska z biura prasowego Lidl Polska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro