Reklama

Park Kasprowicza: POSiR znalazł pieniądze, część basenu będzie działać!

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców wypoczywających w Parku Kasprowicza. Choć rok temu zapadła decyzja o zamknięciu basenu w parku ze względu na jego zły stan techniczny, POSiR zdecydował się na uruchomienie części obiektu tego lata. - Mieszkańcy bardzo tego chcieli i przystaliśmy na prośbę - wyjaśnia POSiR.

W marcu 2013 roku, gdy za oknami królował przede wszystkim śnieg, zapadła smutna decyzja dla mieszkańców okolic Parku Kasprowicza. POSiR zdecydował o zamknięciu basenu w parku. Powód? Nie spełniał podstawowych norm bezpieczeństwa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W połowie października Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaprezentowały projekt zmian, jakie miałyby zajść w parku Kasprowicza w przyszłości. Na tym terenie zaplanowano m.in. pole do mini golfa, siłownię plenerową, kawiarnię, tory do gry w boule, skatepark, boiska, tor dla rowerzystów, tor saneczkowy, parkingi, aleję z fontannami oraz funkcje SPA & Wellness w hali Arena oraz dobudowanym do niej budynku znajdującym się na miejscu obecnej hali tenisowej.

Mieszkańcy zwracali jednak uwagę na jedną, bardzo istotną rzecz - brak zachowania funkcji kąpieliska na pływalni. - Odbywało się wiele spotkań z mieszkańcami przy okazji planowania koncepcji zmian w Parku Kasprowicza. Mieszkańcy wielokrotnie podkreślali, że chcą, by wciąż działał tu basen - mówi Agnieszka Patelka, rzeczniczka POSiR-u.

Początkowo POSiR miał co do tych postulatów wątpliwości. - Przede wszystkim chodziło o finanse. Nie posiadaliśmy pieniędzy, które pozwoliłyby na przeprowadzenie prac remontowych, a następnie utrzymanie obiektu. Dwa przetargi udało się jednak rozstrzygnąć korzystniej niż myśleliśmy i pojawiły się pewne oszczędności w naszym budżecie - dodaje Patelka. - Ponieważ mieszkańcy bardzo chcieli, by basen działał, przystaliśmy na prośbę. To ukłon w ich stronę.

- Remont czeka przede wszystkim brodzik. Chcemy powierzchnię dookoła wysiać trawą i sprawić, by powierzchnia była bezpieczna dla małych dzieci. Pojawi się tutaj również nowa, plastikowa zjeżdżalnia - wymienia. - Jeśli chodzi o dwa baseny środkowe, to jeden będzie wyłączony z użytku. Otwarty będzie basen ze zjeżdżalnią. Będzie również można korzystać z dużego basenu - zapowiada.

Baseny mają działać tylko latem. - Koszty utrzymania obiektu przez cały rok są bardzo duże. Nie wiemy jeszcze ile dokładnie pochłonie remont, bo decyzja o tym, że baseny jednak zostaną otwarte zapadła wczoraj. W tej chwili jesteśmy na etapie przygotowywania kosztorysu - zaznacza.

Prace remontowe mają się rozpocząć w najbliższym czasie. Jaka będzie przyszłość basenu? Tego jeszcze nie wiadomo. Wszystko zależy od tego, jakim zainteresowaniem cieszyć się będzie pływalnia w tym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro