Reklama

Targi Pracy dla humanistów odbyły się w Poznaniu

Rynek pracy potrzebuje humanistów. Dowiedzieli się o tym dziś studenci Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza, gdzie odbywały się targi pracy dla humanistów.

Dyskusja o zapotrzebowaniu na absolwentów studiów humanistycznych toczy się od dawna. Targi, które odbyły się dziś na Wydziale Nauk Społecznych, mają udowodnić, że rynek pracy potrzebuje humanistów - Studenci mogą tu dla siebie znaleźć oferty praktyk, staży, wolontariatu. Dzisiejsze targi otwierał wykład o bezrobociu wśród studentów WNS i okazuje się, że sytuacja nie jest, aż tak zła jak to się pokazuje w mediach - mówi Justyna Guzik, koordynatorka targów.

Kluczem do zdobycia zatrudnienia jest dobre zaprezentowanie się przed potencjalnym pracodawcą. Jednym z najważniejszych aspektów jest atrakcyjne CV - Jednym z największych błędów jest to, że ludzie niechronologicznie porządkują informacje. Na przykład wypisują swoje miejsca pracy od najstarszego do najnowszego, a to powinno być odwrotnie - wyjaśnia Iwona Biernat, doradca personalny.

Przyszli socjolodzy i pedagodzy mogą znaleźć zatrudnienie w rozmaitych placówkach oświatowych, a także w rozwijających się działach PR nowoczesnych firm. O swoją przyszłość na rynku pracy się nie martwią - Chodzi głównie o to, jakie się ma umiejętności, czy się szkoli poza uczelnią - mówi jedna ze studentek. Potencjalni pracodawcy zachęcali też studentów, by pamiętali o zdobywaniu doświadczenia zawodowego jeszcze w czasie studiów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro