Reklama
Reklama

Stary Browar: kolorowe zające zwiastują wiosnę. Można je kupić!

fot. Stary Browar
fot. Stary Browar

Już od kilku dni na terenie Starego Browaru można oglądać wiosenno-wielkanocne zające. Pojawiają się tutaj od 2009 roku i zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem poznaniaków. Od soboty zające będzie można kupić i zabrać do domu.

Od 2009 roku w Starym Browarze pojawiają się kolorowe wielkanocne zające. Najpierw były tylko fioletowe, później dołączyły do nich również zielone. Rok temu ponownie zmieniły barwy - oprócz fioletowych można było zobaczyć również te w miętowym i szarym kolorze.

W ubiegłym roku pierwszy raz zorganizowano sprzedaż figurek, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. I w tym roku każdy chętny będzie mógł nabyć kolorowego zająca. - Sprzedaż figurek o wysokości 26 centymetrów ruszy 29 marca, a tych o 20 centymetrów wyższych 13 kwietnia - wyjaśnia Barbara Banat ze Starego Browaru. Sprzedaż odbywać się będzie w Punktach Informacyjnych obiektu. Za mniejszego zająca zapłacimy 55 złotych, a za większego 75 złotych.

Zające można nie tylko kupić, ale też pomalować. Pierwszy raz są matowe, przez co łatwiej po nich pisać kredą. Wykorzystają to dzieci, które wezmą udział w bezpłatnych warsztatach malowania zajęcy (zapisy od 29 marca w Punktach Informacyjnych Starego Browaru). Bezpłatnie można także "ożywić zająca" z kolorowanki przygotowanej przez pracowników centrum handlowego. Kolorowanki można odbierać z Punktach Informacyjnych, a po zeskanowaniu aplikacją SB przeniosą zajączka w wymiar 3D.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
27.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro